Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Ćwiczenia „Kryzys 2024”

Foto: Świętokrzyska Policja

Podłożenie ładunku wybuchowego i pożar zbiornika w bazie paliw w Skarżysku  Kościelnym było początkiem scenariusza czwartkowych ćwiczeń dowódczo – sztabowych pod nazwą „Kryzys 2024”. W wydarzeniu udział brali m.in. skarżyscy policjanci i strażacy.

W czwartek przed godziną 10 dyżurny skarżyskiej jednostki policji otrzymał informację o wybuchu i pożarze na terenie bazy paliw w Skarżysku  Kościelnym. Na miejsce pojechali policjanci i strażacy. Okazało się, że doszło do podłożenia ładunku wybuchowego. Stróże prawa ustalili, że sprawca odjechał ciemnym hyundaiem. Zarządzono blokady dróg. Pół godziny później w Majkowie policjanci zauważyli, że do posterunku kontrolno-blokadowego zbliża się auto podobne to tego, jakim poruszał się sprawca aktu terrorystycznego. Kierujący nie reagował na znaki do zatrzymania pojazdu, a następnie wjechał w radiowóz. Po chwili wysiadł i zaczął strzelać w kierunku mundurowych, którzy odpowiedzieli ogniem. Ranna zastała policjantka. Napastnik zbiegł do lasu w kierunku strzelnicy. Pies służbowy szybko podjął trop za uciekinierem. Ten skrył się w opuszczonym budynku i strzelał do mundurowych. Po krótkiej wyminie ognia bandyta poddał się i został zatrzymany. W skrócie tak przebłagały czwartkowe ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod nazwą „Kryzys 2024”.

Głównymi celami działań były: weryfikacja przygotowanych i wdrożonych w Policji rozwiązań systemowych w zakresie reagowania w sytuacjach kryzysowych, praktyczne doskonalenie policjantów w warunkach zbliżonych do rzeczywistych w dziedzinie organizacji i prowadzenia działań policyjnych oraz doskonalenie współdziałania z podmiotami pozapolicyjnymi na szczeblu kierowania i dowodzenia w zakresie prowadzenia działań w sytuacjach kryzysowych.

84 20083884 20083984 200842

 

Jarosław Gwóźdź's Avatar

Jarosław Gwóźdź

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie