Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Uważaj z kim piszesz!

Kobieta straciła kilka tysięcy złotych

Wczoraj 46-letnia skarżyszczanka padła ofiarą oszustwa metodą na „kod BLIK”. Kobieta straciła kilka tysięcy złotych. Policjanci apelują o rozwagę i czujność w trakcie internetowych rozmów. Przestępcy włamują się na konta użytkowników popularnych komunikatorów. Następnie podszywając się pod te osoby, wyłudzają od ich znajomych kody BLIK. Na koniec wypłacają z kont swych ofiar różne kwoty pieniędzy.

Kilka tysięcy złotych straciła wczoraj 46-letnia mieszkanka Skarżyska - Kamiennej. Padła ona ofiarą oszusta podszywającego się pod jej koleżankę. Ostrzegamy, że przestępcy często włamują się na konta osób korzystających z popularnych komunikatorów internetowych. Następnie udając osoby, których danymi dysponują, komunikują się z ich znajomymi i pod różnymi legendami proszą o pożyczkę pieniędzy za pomocą kodu BLIK. Pokrzywdzeni przekonani, że przekazują kody swym znajomym bądź krewnym, w rzeczywistości dają dostęp do swych pieniędzy oszustom. W finale poszkodowani tracą bezpowrotnie swoją gotówkę.

Pamiętajmy, aby w przypadku podobnych sytuacji, zadzwonić do znajomych, którzy proszą o pożyczkę i podanie kodu BLIK. Wtedy przekonamy się, że rzeczywiście to oni potrzebują naszej pomocy, czy też znaleźliśmy się „na celowniku” przestępców.

Jarosław Gwóźdź's Avatar

Jarosław Gwóźdź

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie