Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Pożar samochodu w Ostojowie: Skuteczna interwencja strażaków i właściciela pojazdu

Foto: st. kpt. Piotr Gałązka

W niedzielę o godzinie 15:03, do dyżurnego  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Skarżysku-Kamiennej wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego marki BMW w Ostojowie (trasa S7). Na miejsce zdarzenia natychmiast wysłano trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce, okazało się, że ogień pojawił się w komorze silnika pojazdu.

Dzięki szybkiej i skutecznej reakcji właściciela samochodu, który użył gaśnic proszkowych, pożar został ugaszony przed przyjazdem jednostek ochrony przeciwpożarowej. To właśnie jego działania pozwoliły uniknąć rozprzestrzenienia się ognia i poważniejszych strat.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli napięcie w pojeździe oraz dokładnie sprawdzili samochód za pomocą kamery termowizyjnej, aby upewnić się, że nie ma ukrytych zarzewi ognia. Na szczęście, w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Po zakończeniu działań strażaków, jezdnia została uznana za przejezdną, ponieważ pojazd znajdował się na pasie awaryjnym i nie blokował ruchu.

Dzięki sprawnie przeprowadzonej akcji ratunkowej oraz szybkiej reakcji właściciela, zdarzenie zakończyło się jedynie na stratach materialnych. W akcji uczestniczyły trzy zastępy straży pożarnej.

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie