12.7°C | 25.8°C
Image

Drużynowe biegi przełajowe dziewcząt i chłopców szkół ponadpodstawowych

Reprezentacja ZSTM. Fot. Robert Frączkiewicz

W środę 12 czerwca,  w lesie na Borze odbyły się biegi przełajowie w ramach współzawodnictwa sportowego szkół ponadpodstawowych o Puchar Starosty Skarżyskiego. W wydarzeniu wzięły udział drużyny dziewcząt i chłopców, które rywalizowały na dystansach odpowiednio 1000m i 1500m.

W rywalizacji dziewcząt zwyciężyła drużyna z I LO. Dziewczęta z II LO zajęły drugie miejsce z wynikiem, a na trzecim stopniu podium znalazła się drużyna z ZSTM.  Kolejne miejsca zajęły ZST, ZSE oraz ZSSU..

6. Zespół Szkół Samochodowo-Usługowych

Po czterech z ośmiu zaplanowanych zawodów, w klasyfikacji generalnej dziewcząt  prowadzi II LO z 20 punktami. ZST, ZSTM i I LO mają po 15 punktów, a dalsze miejsca zajmują ZSSU (9 pkt) i ZSE (8 pkt).

W rywalizacji chłopców najlepsza okazała się drużyna z ZSTM. Drugie miejsce zajął ZSE, a trzecie miejsce ex aequo zdobyły ZST i I LO, a na piątym miejscu uplasowało się II LO. Stawkę zamknęła drużyna z ZSSU.

1. Zespół Szkół Transportowo-Mechatronicznych
  2. ZespółSzkół Ekonomicznych
  3. Zespół Szkół Technicznych
  4. I LO. im. Juliusza Słówackiego
  5. II LO im. Adama Mickiewicza

Po czterech zawodach, w klasyfikacji generalnej chłopców prowadzi ZST z 20 punktami. Tuż za nimi plasuje się I LO z 19 punktami, a trzecie miejsce zajmuje ZSE z 18 punktami. Kolejne miejsca zajmują ZSTM (13 pkt), II LO (8 pkt) oraz ZSSU (6 pkt).

Zawody przebiegły w sportowej atmosferze, a uczniowie wykazali się nie tylko wytrzymałością i szybkością, ale także duchem walki i zespołowym wsparciem. Kolejne etapy rywalizacji zapowiadają się równie emocjonująco, a walka o Puchar Starosty Skarżyskiego staje się coraz bardziej zacięta.

Gratulujemy wszystkim uczestnikom i życzymy powodzenia w następnych zawodach!