Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Turniej Gier i Zabaw Przedszkolaków w ramach STMiG 2023

W hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej w dniu 26 września 2023r.odbył się Turniej Gier i Zabaw dla 6-latków z kilku przedszkoli. Turniej zorganizowano z okazji XXIX edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin oraz w ramach XV Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich. Organizatorem wydarzenia było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Urzędem Miasta w Skarżysku – Kamiennej. Patronat nad imprezą sprawował prezydent miasta Konrad Kronig.

Celem imprezy było propagowanie aktywności ruchowej wśród najmłodszych podczas Europejskiego Tygodnia Sportu i Sportowego Turnieju Miast i Gmin, kształtowanie nawyków aktywnego spędzania czasu wolnego oraz integracja środowiska przedszkolnego.

Do turnieju zaproszono wszystkie przedszkola z terenu miasta Skarżyska-Kamiennej. Z zaproszenia skorzystało 7 przedszkoli. Koordynatorem turnieju była pani Barbara Pająk.

Dziesięcioosobowe reprezentacje przedszkoli, które składały się z chłopców i dziewcząt, miały do wykonaniu kilka różnych konkurencji sprawnościowo-ruchowych (m.in. wyścig na jednej nodze, rzut woreczkiem do celu, sadzenie ziemniaków, sztafeta z przenoszeniem piłek do siatkówki, bieg z kółkiem ringo oraz przekładanie krążków).

Po każdej konkurencji wyłaniano zwycięzców, jednak nie było prowadzonej klasyfikacji drużynowej. Wszyscy, którzy wzięli udział w zabawie byli zwycięzcami. Każdy z uczestników otrzymał dyplom za uczestnictwo i słodki upominek ,a drużyna pamiątkowy puchar.

Dyplomy wręczał dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusz Sztompke.

Organizatorzy składają podziękowania przedszkolom ,które wzięły udział w turnieju gier i zabaw. Podziękowania kierują również do pani Basi Pająk oraz wolontariuszek klasa 7 z SP 5, które przeprowadziły rozgrzewkę i pomagały w przeprowadzaniu konkurencji.


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie