Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Lider za mocny, porażka STS-u na zakończenie pierwszej rundy. Trener Makaryk odchodzi

. W sobotę 29 listopada siatkarze STS-u Skarżysko rozegrali 9 kolejkę spotkań II ligi siatkówki mężczyzn, we własnej hali podejmowali lidera MKS Kalisz, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 3:0 (25:15,25:20,25:22). Po spotkaniu trener Krzysztof Makaryk oświadczył, że odchodzi z klubu.

W ostatnim spotkaniu pierwszej rundy II ligi siatkówki mężczyzn grupy 3 siatkarze STS-u Skarżysko zmierzyli się z liderem rozgrywek drużyną MKS Kalisz, która do tej pory straciła tylko trzy sety. Podopieczni trenera Krzysztofa Makaryka mają na koncie tylko jeden punkt i w meczu z wyżej notowanym rywalem nie byli w roli faworyta.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia gości 5:0, przewaga ta w miarę upływu czasu wzrastała, lider prowadził 13:6,18:10,22:13, pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem MKS-u 25:15. W drugiej odsłonie meczu gra gospodarzy troszkę się poprawiła, ale nie na tyle aby przeciwstawić się dobrze grającym siatkarzom z Kalisza, przy stanie 14:8 dla gości gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i zrobiło się 14:12, wydawało się, że końcówka będzie emocjonująca, niestety rywale szybko odskoczyli na pięć punktów prowadząc 18:13, później przewaga gości wzrosła do siedmiu punktów 20:13. Ostatecznie drugiego seta goście wygrali 25:20

W trzecim secie gospodarze pokazali, że w siatkówkę grać potrafią i byli nawet blisko urwania seta liderowi, początek dla STS-u, który prowadził 2:1,5:3, od stanu 6:6 toczyła się zacięta walka o każdy punkt, przy wyniku 10:10 podopieczni trenera Makaryka odskoczyli na trzy punkty 13:10,15:12, rywale jednak nie dali za wygraną i wyrównali stan spotkania 16:16, od tego momentu ponownie toczyła się zacięta walka pod siatką aż do wyniku 22:22, ostatnie trzy punkty zdobyli rywale i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 3:0

W związku coroczną akcją Szlachetna Paczka  drużyna STS-u Skarżysko wzięła udział w pomocy dla rodzin z Powiatu Skarżyska pod hasłem Kibicujesz to Pomagasz !!! W tym roku do akcji zgłosiło się 45 rodzin każda z nich ma bardzo różne potrzeby, ale w większości  proszą o opał przed zbliżającą się zimą. W związku z tym  część dochodu z biletów z dzisiejszego meczu  oraz z meczu z Norwidem Częstochowa, który odbędzie sie 6 grudnia  przeznaczony będzie  na zakup węgla.

Mecz z MKS Malisz był ostatnim spotkaniem jakie poprowadził Krzysztof Makaryk, trener  odchodzi do pierwszoligowego klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie, jego obowiązki przejmie kapitan drużyny Piotr Brojek, wkrótce do sztabu szkoleniowego ma dołączyć Grzegorz  Kokociński , który ma za sobą występy w Delecie Bydgoszcz, francuskim klubie Harnes Volley-Ball, obecnie BBTS Bielsko - Biała.

Chciałbym serdecznie podziękować kibicom za wsparcie, panu Krzysztofowi Pastuszce dziękuje za zaufanie i możliwość powrotu do siatkówki na ławkę trenerską  po ciężkiej chorobie, mam nadzieję, że siatkówka  w Skarżysku będzie miał się jeszcze lepiej i wróci na właściwe tory. Odchodzę do pierwszej ligi do Aluronu Virtu Warta Zawiercie, jest to dla mnie nowe wyzwanie , nowa szansa, mam nadzieję, że jest to dobra decyzja - powiedział trener Krzysztof Makaryk.

Drużynę opuszcza również Kamil Kacprzak, który podpisał kontrakt z jedną z drużyn ekstraklasowych z Czech.


STS Skarżysko - MKS Kalisz 0:3 (15:25,20:25,22:25)

STS:
H. Kuźdub, Brojek, Waligóra, Michalczak, Kacprzak, R. Kuźdub, Pastuszka, Kowalik oraz Brodawka, Bucki, Sroczyński,

W sobotę 6 grudnia STS Skarżysko meczem z Norwidem Częstochowa rozpocznie rundę rewanżową.  Początek spotkania godzina 17.00, hala sportowa MCSiR przy ul.Sienkiewicza 34.
 

Krzysztof Makaryk - trener STS-u Skarżysko



Krzysztof Pastuszka - członek zarządu STS























































































Wyniki 9 kolejki spotkań:
Wilki Wilczyn
Lechia Tomaszów Maz.
3:1
20:25, 25:23, 25:19, 25:18
AZS UŁ Łódź
Norwid Częstochowa
3:2 25:20, 16:25, 25:20, 21:25, 15:11
SMS PZPS II Spała
Czarni Rząśnia
1:3
 20:25, 20:25, 25:18, 21:25
STS Skarżysko-Kamienna
MKS Kalisz
0:3
15:25,20:25,22:25
Bzura Ozorków
pauza


Tabela ligowa po 9 kolejce

Lp Drużyna M Pkt Bilans
1
MKS Kalisz 8 23 24-3
2
LUKS Wilki Wilczyn 8 21
23-8
3
LKS Czarni Wirex Rząśnia 8 15 17-11
4
KS Lechia Tomaszów Maz. 8 13 16-13
5
SMS II Spała
8 11 14-17
6
Exact Systems Norwid Częstochowa
8 10 14-17
7
AZS UŁ Łódź
8 8 11-17
8
Bzura Ozorków 8 6 7-19
9
STS Skarżysko-Kamienna
8
1
3-21


ZB, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin
{fcomments}
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie