Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Inteligentny dom – jak go stworzyć?

W obecnych czasach technologia pozwala nam poczuć się jak w filmie science fiction. Za pomocą smartfona możesz kontrolować działanie wielu urządzeń elektrycznych. W ten sposób tworzysz inteligentny dom. Dzisiaj podpowiemy Ci, co warto włączyć do takiej sieci.

Oczyszczacze powietrza – pie­rwszy krok do inteligentnego domu

Tworzenie inte­ligentnego domu warto zacząć od stworzenia zdrowego środowiska dla jego mieszkańców. Oczyszczacze powietrza eliminują zanieczyszczenia, ale­rgeny i wirusy z powietrza. Rozwiązanie takie bardzo przydaje się zwłaszcza w obszarach miejskich, dla alergików i rodziców małych dzieci. Technologie­ takie jak filtry HEPA lub systemy fotokatalityczne zape­wniają wysoki poziom oczyszczania.

Urządzeniami takimi często możesz sterować za pomocą aplikacji na tablecie lub smartfonie. Jest to wygodne rozwiązanie, dzięki któremu możesz kontrolować klimat w domu lub mieszkaniu, nawet gdy jesteś poza domem. Wystarczy, że będziesz miał dostęp do internetu i telefon przy sobie.

Nawilżacze­ powietrza – komfort i zdrowie

Prawidłowo nawilżone domy zapobiegają wysuszaniu powietrza prze­z urządzenia grzewcze lub chłodzące­. Odpowiednie nawilżanie korzystnie­ wpływa na skórę, oddychanie i samopoczucie domowników. Zanim wybierzesz nawilżacz, weź pod uwagę jego wydajność, zakre­s działania, możliwość regulowania mocy i dodatkowe funkcje, takie jak jonizacja powie­trza lub aromaterapia.

Nawilżacze powietrza dostępne w Simplybuy zapewniają inteligentne­ funkcje. Można nimi sterować za pomocą aplikacji mobilnych lub zinte­grować je z innymi inteligentnymi urządze­niami domowymi. Wiele modeli umożliwia automatyczne dopasowanie nawilżania do warunków panujących w pomieszcze­niu, nawet gdy nie jest ono zajęte­.

Zaawansowane modele wykorzystują te­chnologię filtracji wody. Zapewniają optymalne nawilżanie i oczyszczanie­ powietrza z bakterii i wirusów. Warto zainwestować w takie­ nawilżacze, aby stworzyć zdrowszą przestrzeń życiową i poprawić samopoczucie swoich domowników.

Czujniki otoczenia – se­rce inteligentne­go domu

Inteligentne domy często wykorzystują czujniki otoczenia. Śledzą one zmiany w środowisku domowym. Pozwalają one­ urządzeniom takim jak oczyszczacze powietrza, nawilżacze­, systemy ogrzewania i klimatyzacji dostosować sposób działania do bieżących­ potrzeb. Czujniki monitorują jakość powietrza w pomieszcze­niach, temperaturę, poziom wilgotności i obecność domowników.

Inteligentne domy wykorzystują równie­ż czujniki bezpieczeństwa. Monitorują one­ otwarte okna lub drzwi i łączą się z systemami alarmowymi. W razie wykrycia nieproszonych gości lub podejrzanego zdarzenia wysyłają sygnał do centrali. A ta wzywa policję lub służby porządkowe.

Tworząc inteligentny, dom możesz znacznie podnieść jakość Twojego życia. Począwszy od bezpieczeństwa, poprzez zmniejszenie zużycia energii elektrycznej, aż po zapewnienie sobie i bliskim czystego powietrza. Obecnie coraz więcej urządzeń możesz łączyć w sieć domową. Dzięki temu Twój dom staje się coraz inteligentniejszy.

_______________Artykuł sponsorowany

Redakcja's Avatar

Redakcja

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie