Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
19°C
|
Jutro
13.21°C | 23.46°C
- Reklama -
Image

Czy psychoterapia to zawód warty rozważenia w XXI wieku? Przekonaj się!

Współcześnie coraz więcej osób dąży do spełnienia zawodowego, szukając takiej pracy, która nie tylko umożliwi zarabianie na życie, ale i zapewni pełną satysfakcję. Jedną z często polecanych propozycji zawodowych jest psychoterapia. Czy rzeczywiście będzie dobrym wyborem? Przekonaj się!

Psychoterapia to z wielu względów chętnie wybierany kierunek nauczania. Jeśli także ją rozważasz, studia podyplomowe online mogą być dla Ciebie strzałem w 10! Wcześniej poznaj jednak perspektywy zawodowe po ukończeniu tego kierunku i dowiedz się, czy będzie on dobrym wyborem. Przeczytaj poniższy artykuł!

Psychoterapia – zawód gwarantujący ogrom satysfakcji

Myśląc o psychoterapii, w pierwszej kolejności ma się na uwadze pomoc innym ludziom. To właśnie z tego względu większość studentów decyduje się właśnie na ten kierunek. Wsparcie, jakie możesz zaoferować innym ludziom, jest ogromne i nierzadko całkowicie zmienia ich życie. Taka praca wymaga empatii, cierpliwości, odpowiedzialności. Ważne, abyś lubił pracę z drugim człowiekiem i potrafił nawiązywać z nim dobre relacje. Jeśli dysponujesz tymi cechami charakteru, masz pewność, że praca będzie dla Ciebie satysfakcjonująca. Dobrze wybrana szkoła psychoterapii zapewni Ci idealny start w przyszłość zawodową.

Warto zaznaczyć, że studia kształtują także Twój charakter i osobowość. Dzięki nim staniesz się pewniejszy swoich pragnień i wyznawanych wartości, lepiej zrozumiesz własne potrzeby, nauczysz się asertywności i budowania zdrowych relacji z innymi ludźmi.

Zarobki i stanowiska pracy

Szacuje się, że większość psychoterapeutów zarabia miedzy do 4 200 zł brutto miesięcznie, jednak ostateczny zarobek zależy głównie od Twoich predyspozycji i miejsca pracy. Kończąc nauczanie, możesz zatrudnić się w placówce posiadającej kontrakt z NFZ, jak i tej prywatnej. Możesz także otworzyć własną praktykę – wówczas przychód będzie najwyższy, jako że wizyta u psychoterapeuty kosztuje średnio 150-200 zł, a cały zysk będzie szedł wyłącznie na Twoje konto. Zyskujesz wiele możliwości.

Chcąc zatrudnić się u kogoś innego, także masz szerokie pole manewru. Psychoterapeuci są pożądani w szkołach, na uczelniach i w innych ośrodkach edukacyjnych. Pracują w zakładach pracy, szpitalach, przychodniach, klinikach. Są również kluczowi w zespole interdyscyplinarnym ośrodków ds. leczenia uzależnień.

Szeroki wybór branży zawodowej

Psychoterapia to niezwykle szeroka dziedzina – możesz wybrać swoją specjalność i rozwijać się właśnie w jej obrębie. Zyskujesz pewność, że będziesz w życiu robił dokładnie to, co lubisz. Nauka trwa 8 semestrów – to wystarczający czas, aby odkryć w sobie pasję do konkretnej specjalności. Możesz pracować z dziećmi, z parami, osobami starszymi, pacjentami zmagającymi się z rozmaitymi problemami zdrowotnymi. Możesz także pracować z pacjentami różnych grup wiekowych, lecz z konkretnymi chorobami i schorzeniami, np. wyłącznie z zaburzeniami odżywiania, zaburzeniami zachowania, uzależnieniami czy problemami natury seksualnej.

_______________________Artykuł sponsorowany

Redakcja's Avatar

Redakcja

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie