Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
10.37°C | 23.55°C
- Reklama -
Image

Parkują jak i gdzie chcą

Parkują jak i gdzie chcą - nie zawsze zgodnie z prawem. Mowa o kierowcach, którzy w Skarżysku-Kamiennej  upodobali sobie w szczególności trawniki i tereny zielone. Przypominamy jednak, że za to wykroczenie grozi kara grzywny nawet do 1000 złotych...

Na naszą skrzynkę redakcyjną otrzymaliśmy zdjęcia od jednego z Czytelników, który sfotografował tzw. "Mistrzów Parkowania". W liście zwraca uwagę na brak kultury kierowców parkujących na trawnikach.     

- Chyba mieszkańcy miasta nigdy nie nauczą się kultury...choć coraz częściej zaczyna się widywać w takich sytuacjach pojazdy z rejestracjami z innych miast...ciekawe czy kierowca Passata zaparkuje w taki sposób w Warszawie - czytamy w liście przesłanym do naszej redakcji.

Zgodnie z artykułem 144§1 kodeksu wykroczeń:

§ 1. Kto na terenach przeznaczonych do użytku publicznego niszczy lub uszkadza roślinność lub też dopuszcza do niszczenia roślinności przez zwierzęta znajdujące się pod jego nadzorem albo na terenach przeznaczonych do użytku publicznego depcze trawnik lub zieleniec w miejscach innych niż wyznaczone dla celów rekreacji przez właściwego zarządcę terenu, podlega karze grzywny do 1.000 złotych albo karze nagany.
§ 2. Kto usuwa, niszczy lub uszkadza drzewa lub krzewy stanowiące zadrzewienie przydrożne lub ochronne albo żywopłot przydrożny, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.
§ 3. W razie popełnienia wykroczenia określonego w § 1 lub 2 można orzec nawiązkę do wysokości 500 złotych.

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie