Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

O rekrutacji do przedszkoli

Zakończył się nabór do skarżyskich przedszkoli na kolejny rok. Co roku podczas naborów do przedszkoli pojawiają się problemy z dostępnością miejsc w placówkach wybranych przez rodziców. I właśnie z takim problemem zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników.

- Chciałbym zabrać głos ws. tegorocznego naboru do przedszkoli w Skarżysku-Kamiennej. Jako rodzice mogliśmy wskazać trzy placówki do których chcielibyśmy posłać nasze dzieci. W przypadku części z nich był jednak problem z zapisem - brakowało w nich miejsc. Rozumiem, że miasto planując sieć oddziałów kieruje się optymalizacją wykorzystania bazy lokalowej i zaplecza ludzkiego, ale powinno również wziąć pod uwagę potrzeby rodziców i dzieci. Chciałem zapisać dziecko do Przedszkola Nr 16 przy ul. Sezamkowej, ale ta placówka przeżywa istne oblężenie - ma tam powstać 5 oddziałów, ale zapotrzebowanie jest większe. Uzyskałem informację, że być może uda się uruchomić szósty oddział, ale pewności nie ma. Czy w dzisiejszych czasach trudno na zgłaszane zapotrzebowanie przez rodziców reagować na bieżąco?  - napisał Czytelnik.

Powyższe pytanie zadaliśmy Anecie Ferencz, kierownik Referatu Edukacji Urzędu Miasta Skarżyska-Kamiennej. - Zapewniam, że staramy się reagować na bieżąco na wszelkie uwagi i problemy zgłaszane przez rodziców i dyrekcje placówek. Na etapie planowania oddziałów w poszczególnych placówkach - oprócz zapotrzebowania zgłaszanego przez rodziców - musimy uwzględniać i czynnik ekonomiczny (środki jakimi dysponujemy na realizację tego zadania) i możliwości techniczne (np. możliwości dostępnej bazy lokalowej) - powiedziała Ferencz.

- Jeśli chodzi o konkretne przypadki, to w Przedszkolu Nr 16 przy ul. Spółdzielczej miało być uruchomionych w kolejnym roku szkolnym 5 oddziałów, ale planowane jest otwarcie dodatkowego - szóstego - oddziału - dodała. - W tym momencie należy wspomnieć również i o tym, że pod koniec przyszłego tygodnia planowane jest nasze spotkanie z dyrektorami wszystkich przedszkoli, podczas którego omówiony zostanie przebieg naboru do placówek. Będzie to dobra okazja na omówienie ewentualnych problemów związanych z rekrutacją i wypracowanie odpowiednich rozwiązań w tym zakresie. 

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.

 
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie