Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
10.37°C | 23.55°C
- Reklama -
Image

Końcowy przystanek autobusowy na osiedlu Łyżwy przestał straszyć

Do naszej redakcji z prośbą o interwencję zwróciła się jedna mieszkanek osiedla Łyżwy, która na co dzień korzysta z komunikacji miejskiej oraz końcowego przystanku autobusowego na ulicy Łyżwy.

W mailu, który otrzymaliśmy na naszą skrzynkę redakcyjną czytamy:

- Prosiłabym o zainteresowanie się przystankiem końcowym na ul. Łyżwy. Strach stać wieczorem na tym przystanku. Poza tym może władza przed wyborami powiedziałaby kiedy dokończy chodnik na ul. Łyżwy bo on kończy się przy cmentarzu, ulica  była budowana około 1990 roku i od tej pory jest tylko łatana przed Wszystkimi Świętymi.....żeby można było dojechać na cmentarz....ulica jest jaka jest ....nikt się tym nie interesuje,  chodnika od połowy ulicy brak. W latach 90-tych wszyscy po stronie parzystej numeracji się przesuwali bo mieli budować chodnik i tak im zeszło, rowy są zaniedbane zatykają się...., tam też mieszkają rodziny z dziećmi....które wracają ze szkoły idąc ulicą....czy ktoś się w końcu tym zainteresuje......???? Ja rozumiem że nie jest to dzielnica w centrum miasta, ale wszyscy płacimy podatki i może ktoś zainteresowałby się tym tematem- czytamy w mailu
 
W sprawie zaniedbanego przystanku i zarośniętego chodnika zwróciliśmy się do Urzędu Miasta, który jest odpowiedzialny za utrzymanie porządku w tym miejscu. Następnego dnia po naszej interwencji przy wykonywaniu zdjęć do artykułu zastaliśmy osoby sprzątające chodnik. Należy zadać pytanie , dlaczego stało się to dopiero po naszej interwencji?

Natomiast o budowę chodnika zapytaliśmy w Starostwie Powiatowym. - Zarząd Dróg Powiatowych zaproponuje umieszczenie budowy chodnika przy ulicy Łyżwy w planie przyszłorocznego budżetu powiatu. O tym, czy chodnik powstanie decydować będzie Rada Powiatu - poinformowała nas Anna Leżańska, członek zarządu powiatu skarżyskiego. 

zdjęcie naszej Czytelniczki  wykonane przed interwencją służb porządkowych
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie