Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Poprawią bezpieczeństwo na skrzyżowaniu?

W ostatnim czasie na skrzyżowaniu alei Piłsudskiego i ulicy Żeromskiego dochodziło do licznych kolizji. Obecne rozwiązania przyjęte w organizacji ruchu drogowego - chociaż wydaja się logiczne - dla części kierowców stanowią barierę nie do pokonania...

W poniedziałek do naszej redakcji zwrócił się jeden z Czytelników z prośbą o interwencję ws. poprawy oznakowania wspomnianego skrzyżowania. Nasz Czytelnik zwrócił uwagę np. na to, że kierowcy wyjeżdżający z ul. Żeromskiego, zbliżając się do al. Piłsudskiego, często nawet nie zwalniają - sądząc, że znajdują się na drodze z pierwszeństwem przejazdu. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku wyjazdu z alei Piłsudskiego w ulicę Żeromskiego.

Wrażenie takie potęguje fakt, że znak "ustąp pierwszeństwa" ustawiano dopiero tuż przed wyjazdami z:  ul. Żeromskiego i al. Piłsudskiego, a kierowcy (w szczególności ci przyjezdni) nie mają wystarczającej ilości czasu na odpowiednią reakcję.

- A może warto byłoby zastanowić się nad tym, by ustawić w tych miejscach zamiast znaku "ustąp pierwszeństwa" znak "Stop" i domalować odpowiednią linię na jezdni? Poprawiłoby to w sposób znaczny poziom bezpieczeństwa  - powiedział nasz Czytelnik.

Z prośbą o zajęcie stanowiska w tej sprawie, zwróciliśmy się do p. Anny Leżańskiej, członka Zarządu Powiatu Skarżyskiego (odpowiedzialnego z infrastrukturę drogową). - Dziękujemy za zgłoszenie tego problemu. Wprawdzie do tej pory nie otrzymywaliśmy podobnych zgłoszeń, ale faktycznie - w ostatnim czasie zauważyliśmy większą ilość zdarzeń drogowych na wspomnianym skrzyżowaniu. W związku z powyższym w najbliższym czasie przyjrzymy się obecnym rozwiązaniom w zakresie organizacji ruchu. Rozważymy również propozycje w tym zakresie przedstawione przez mieszkańca - powiedziała Anna Leżańska.

Do sprawy wrócimy.

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.


Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie