22°C
|
Jutro
13.09°C | 25.03°C

Turniej Koszykówki na Wózkach, trzecie miejsce Scyzorów Kielce, Konstancin najlepszy

. W sobotę 7 lutego  Hali Sportowej w Suchedniowie odbył się Turniej Koszykówki na Wózkach pod Patronatem Biskupa Mariana Florczyka i Duszpasterza Sportowców Niepełnosprawnych ks.Witolda Janochy. Organizatorem turnieju był zespół FAR Scyzory Kielce.  Najlepszą drużyną okazała się  ekipa IKS GTM Konstancin.

Po raz kolejny w Suchedniowie odbył turniej koszykówki na wózkach, który z roku na rok ma co raz silniejszą obsadę, tym razem gospodarze turnieju zaprosili do sportowej rywalizacji  wielokrotnego zdobywcę Pucharu Polski oraz Mistrza Polski w koszykówce na wózkach drużynę KSN Start Warszawa oraz drużynę IKS GTM Konstancin - również medalistę Pucharu Polski i Mistrzostw Polski. Po raz pierwszy zorganizowano mecz drużyn młodzieżowych U22 pomiędzy Startem Warszawa i Scyzorami Kielce.

W pierwszym spotkaniu turnieju KSN Start Warszawa pokonał IKS GTM Konstancin 66:61, w drugim meczu gospodarze Scyzory Kielce  pokonali aktualnego mistrza i zdobywcę Pucharu Polski KSN Star Warszawa 55:43 (14:12, 10:13, 19:8, 12:10). W spotkaniu tym punkty dla kieleckiej drużyny zdobyli : Jarosław Gajewski - 12 ,  Filip Moćko -12t, Krzysztof  Pietrzyk -19, Arkadiusz Garbacz -10 ,  Mariusz Minda - 4.

Trzecie spotkanie turnieju decydowało o tym, która z drużyn zwycięży całe zawody, Scyzory musiały wygrać mecz z Konstancinem, aby być na pierwszym miejscu, niestety już po pierwsze kwarcie  rywale zdecydowanie odskoczyli prowadząc 30:8, w kolejnych dwóch kwartach kielczanie też przegrali (12:15, 8:20), dopiero czwarta ostatnia kwarta okazała się dla Scyzorów zwycięska  23:16, ostatecznie Konstancin wygrał 81:51. Punkty dla Scyzorów zdobyli Jarosław Gajewski .- 2, Filip Moćko -28 , Krzysztof Pietrzyk - 7, Arkadiusz Garbacz -12 , Mariusz Minda -2.

W spotkaniu drużyn młodzieżowych Star Warszawa pokonał Scyzory Kielce 16:12 (2-4,6-6,4-4,0-2).

Najlepiej punktującym turnieju został  Rafał Tyburowski z IKS GTM Konstancin - 53 punktu.

Organizatorzy pragną podziękować Biskupowi Marianowi Florczykowi i Duszpasterzowi Niepełnosprawnych ks.Witoldowi Janochowi za patronat oraz Burmistrzowi  Suchedniowa Cezaremu Błachowi za przybycie na turniej. Szczególne podziękowania kierują do pani Moniki Kotlińskiej ze Szkoły Integracyjnej nr.11 z ul. Jasnej w Kielcach za zorganizowanie po raz kolejny wspaniałego dopingu.