Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
12°C
|
Jutro
14.06°C | 25.23°C
- Reklama -
Image

Prezydent zaprosił do rozmowy kluby i szkółki piłkarskie

Do udziału w spotkaniu Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki zaprosił przedstawicieli klubów i szkółek piłkarskich z terenu miasta. Foto. Zbyszek Biber

Przedstawiciele środowiska piłkarskiego ze Skarżyska-Kamiennej zostali zaproszeni przez Prezydenta Miasta do rozmowy na temat współpracy, potrzeb i planów. Głównymi punktami spotkania, które odbywało się 15 maja w Urzędzie Miasta, były: wymiana oczekiwań co do dostosowania bazy sportowej oraz dyskusja o zakresie modernizacji stadionu piłkarskiego.

Do udziału w spotkaniu Prezydent Skarżyska-Kamiennej Arkadiusz Bogucki zaprosił przedstawicieli klubów i szkółek piłkarskich z terenu miasta. Obecni byli przedstawiciele: Granatu Skarżysko, Protoru Dzików Skarżysko, Piłkarskiej Akademii Skarżyska, Celsium Skarżysko, Sokół Skarżysko. 

Wzięli w nim udział także: zastępcy Prezydenta Miasta: Iwona Jeziorska i Konrad Wikarjusz, dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji Janusz Sztompke oraz naczelnicy wydziałów merytorycznych Urzędu Miasta. 

Rozmawiano między innymi o modernizacji boiska treningowego na Rejowie, które mogłoby stanowić bazę szczególnie dla szkółek piłkarskich. Była mowa też o współpracy przy opracowywaniu nowego harmonogramu wynajmowania hali sportowej czy boiska Orlik, by uwzględniał on potrzeby wszystkich zainteresowanych podmiotów.

Przedstawiciele środowiska piłkarskiego, wspólnie z gospodarzami miasta, dyskutowali także o obiekcie Granatu i wzajemnych oczekiwaniach co do zakresu stadionu piłkarskiego. Poruszono również temat boiska trenignowego na Rejowie, które po odpowiednim przygotowaniu ma być dostępne dla zainteresowanych. 

Oddzielną kwestią był temat stanu technicznego boiska Orlik przy hali sportowej MCSiR. Naczelnik Wydziału Rozwoju i Planowania Przestrzennego - Monika Kocia poinformowała, że został złożony wniosek na dofinansowanie modernizacji  obiektu, który przeszedł pozytywną werfyfikację.

To spotkanie było niezbędne. Jak wynikało z dyskusji, nikt dotychczas nie konsultował w takim zakresie ze środowiskiem piłkarskim planów zarówno na szkolenie młodzieży , jak i koncepcji zagospodarowania stadionu piłkarskiego – podsumował prezydent Arkadiusz Bogucki.

Spotkanie zakończyło się deklaracją organizacji cyklicznych spotkań w takim gronie, by uściślać dalszą współpracę, szczególnie w zakresie rozbudowy bazy sportowej w mieście.

Prezydent Skarżyska-Kamiennej do udziału w spotkaniach na temat wzajemnej współpracy będzie systematycznie zapraszał przedstawicieli różnych środowisk. W najbliższym czasie odbędą się spotkania m.in. z Radami Osiedli, zarządcami nieruchomości, czy organizacjami pozarządowymi.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 

Redakcja's Avatar

Redakcja

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie