Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Image

Derby dla Łysicy, Granat zakończył sezon na trzecim miejscu (uzup.foto+audio)

. W ostatniej kolejce spotkań III ligi małopolsko - świętokrzyskiej  Granat Skarżysko zmierzył się w pojedynku derbowym z Łysicą Bodzentyn, spotkanie zakończyło się zwycięstwem gości 2:3 mimo iż przegrywali już 2:0.

Stawką spotkania było drugiej miejsce w rozgrywkach III ligi grupy małopolsko - świętokrzyskiej , obie drużyny już wcześniej straciły szansę na awans do II ligi.  Spotkanie miało dwa oblicza, w pierwszej połowie przewagę mięli gospodarze, w drugiej do głosu doszli goście.

Przed meczem piłkarzy obu drużyn wyprowadzili młodzi piłkarze Piłkarskiej Akademii Skarżyska, którzy przebywają od piątku na mini obozie piłkarskiem na Rejowie.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla gospodarzy, już w 3 minucie spotkanie Łysica strzeliła sobie bramkę samobójczą po  trafieniu Karola Dreja, w 10 minucie Łatkowski zagrał w pole karne a tam Fryc minimalnie minął się z piłką na czwartym metrze, w 12 minucie Granat podwyższył prowadzenie na 2:0,Dziubek dograł do Mianowanego na 12 metr a ten wpakował piłkę do pustej bramki, chwilę później doskonałej sytacji nie wykorzystał Dziubek będąc prawie sam na sam z Dymanowskim. W 17 minucie groźnie z rzutu wolnego strzelał Krystian Płusa - wychowanek Granatu,który przeszedł do Łysicy z Juventy Strachowice. W 22 minucie Dziubek groźnie strzelał nad poprzeczką. W 29 minucie Taler uderzył na bramkę Łysicy jednak Dymanowski tylko w sobie wiadomy sposób obronił ten strzał. W 37 minucie Płusa był bliski pokonania Majcherczyka, na szczęście bramkarz Granatu w porę intereweniował, minutę później był już bezradny po uderzeniu Karola Dreja, który strzela bramkę kontaktową.W 39 minucie Przemysław Ryński próbował pokonać Dymanowskiego strzełem głową,ale jegi uderzenie okazało się niecelne. Do przerwy Granat prowadził 2:1.

W przerwie spotkania odbyło się uroczyste wręczenie pucharów młodym piłkarzom Granatu Skarżysko rocznik 2001 i młodsi, którzy zostali mistrzami województwa w kategorii młodzik młodszy pokonując w finale Koronę Kielce 3:2.

Skład drużyny Mistrzów Województwa w kategorii młodzik młodszy rocznik 2001 i młodsi:

Jakub Karpeta, Patryk Mańturz, Kacper Błaszczyk, Paweł Bała, Kornel Wiatr, Parszewski Damian, Jakub Cukrowski, Jakub Świercz, Gerard Strzelec, Dawid Bilski, Adrian Jackowski, Tomasz Karpeta, Oskar Jezierski, Mateusz,Czarnoskutow, Jakub Łukomski, Kacper Jeleń. Trener - Rafał Sokołowski. Kierownik - Krystyna Jackowska

Początek drugiej połowy spotkania nie wskazywał na porażkę gospodarzy, w 53 minucie Dziubek  będąc w doskonałej sytacji przestrzelił nad poprzeczką, w 58 minucie Dymanowski odbija piłkę przed siebie, Bała próbował ją dobić jednak  zrobił to niecelnie. W miarę upływu czasu goście zaczęli coraz groźniej atakować bramkę Granatu, w 64 minucie Michta strzela głową, jednak zbyt lekko aby pokonać Majcharczyka , w 69 Drej groźnie uderzył bramkarz Granatu instynktownie obronił, chwilę później Szymoniak był bliski strzelenia bramki,ale źle trafił w piłkę. W 78 minucie na boisku pojawił się Karol Mojecki , który minutę później zdobył bramkę wyrównujacą dla Łysicy. Ataki gości  nie ustawały, w 83 minucie po jednym z nich wychowanek Granatu  Krystian Płusa strzela bramkę dającą prowadzenie drużynie z Bodzentyna. Do końca spotkania żadne z drużyn nie udał się już strzelić bramki. Łysica Bodzentyn pokonuje w meczu derbowym Granat Skarżysko 3:2.

Piłkarze Granatu Skarżysko ostatecznie zakończyli sezon na trzecim miejscu.

Granat Skarżysko - Łysica Bodzentyn 2:3 (2:1)

1:0 Karol Drej ' 3 (samobójcza)
2:0 Mateusz Mianowany '12
2:1 Karol Drej '38
2:2 Karol Mojecki '79
2:3 Krystian Płusa 83

Granat: Majcherczyk -  Duda, Basąg, Łatkowski,  Bała,  Mianowany,  Kołodziejczyk, Ryński (56' Mikołajek), Taler, Dziubek (78' Sala),  Fryc.(72' Jedynak)

Łysica:  Dymanowski -   Cichoń (78' Mojecki), Kardas, Szymoniak,  Kozubek, P.Gardynik (46' Michta ), Trela, Grund (46' Fortuna ),  Drej, Płusa,  D.Gardynik (72' Grzegorski).

żk - Marcin Kołodziejczyk,Mateusz Mianowany  (Granat) – Dymanowski, Drej (Łysica).