Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Sprawca kolizji miał prawie dwa i pół promila

Foto: Świętokrzyska Policja

Blisko dwa i pół promila alkoholu miał w organizmie 27-letni sprawca kolizji drogowej. Kierując nissanem bez uprawnień najechał na tył mazdy, która uderzyła w kię. Teraz mieszkańcowi gminy Bliżyn grożą nawet trzy lata pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo zapewne będzie musiał pokryć koszty naprawy uszkodzonych aut.

We wtorek po godzinie 14 policjanci skarżyskiej drogówki pojechali na ulicę Niepodległości, gdzie według zgłoszenia doszło do kolizji trzech samochodów. Z ustaleń mundurowych wynikało, że kierujący nissanem najechał na tył poprzedzającej go mazdy. Ta z kolei uderzyła w jadącą przed nią kię. W zdarzeniu nikt nie ucierpiał, ale zachowanie siedzącego za kierownicą nissana 27-latka z gminy Bliżyn, wydało się funkcjonariuszom podejrzane. Mężczyzna miał bełkotliwą mowę i wyczuwalna była od niego silna woń trunku. Po zbadaniu alkomatem okazało się, że jest nietrzeźwy. Miał w organizmie prawie dwa i pól promila alkoholu. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania. Nieodpowiedzialny 27-latek trafił do celi. Kiedy wytrzeźwieje zostanie przesłuchany.

Za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna, zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych i nawet trzy lata pozbawienia wolności. 37-latek zapewne odpowie jeszcze za jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji. Poniesie również koszty związane z naprawą uszkodzonych aut.

Jarosław Gwóźdź's Avatar

Jarosław Gwóźdź

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie