29.09.2020 Ostatnia aktualizacja 18:32, 28.09.2020

Ruszy wykup gruntów pod S7 (foto+audio)

Autor:
wikary
Opublikowano: 01 Mar 2011
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Można zaczynać procedury z wyceną i wykupem nieruchomości pod odcinek S7 Skarżysko-Kamienna - granica województwa. Minister Infrastruktury utrzymał w mocy decyzję Zgody na Realizację Inwestycji Drogowej wydaną przez Wojewodę Świętokrzyskiego - poinfmowała na dzisiejszej konferencji prasowej poseł Marzena Okła-Drewnowicz.

Pomimo unieważnienia przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad postępowania przetargowego pn. „Budowa drogi ekspresowej S-7, na odcinku: granica województw mazowieckiego/ świętokrzyskiego - węzeł drogowo - kolejowy w Skarżysku-Kamiennej" nie zostaną zatrzymane przygotowania do przeprowadzenia tej inwestycji.

Dezycja Zgody na realizację Inwestycji Drogowej jaką jest budowa odcinka S7 Skarżysko-Kamienna - granica województwa wydana została w sierpniu 2010 roku przez Wojewodę Świętokrzyskiego. Odwołanie do Ministra Infrastruktury od tej decyzji skierowali ekolodzy. Decyzja ZRID utrzymana została jednak w mocy, a jej ostatecznosć pozwala Wojewodzie na rozpoczęcie procedury zmierzającej do powołania rzeczoznawców i ustalenia wysokości odszkodowań za nieruchomości pod przyszłą drogę.

Przypomnijmy - podczas prostestów przeciwko wstrzymaniu inwestycji - bardzo często podnoszona była kwestia obawa o wstrzymanie wykupu lub zamiany gruntów i wypłaty odszkodowań (np. odszkodowania za rozkradane działki pracownicze przy ul. Krakowskiej). Odszkodowania wypłaci Generalna Dyrekcja dróg Krajowych i autostrad. Wycenom podlegać będzie około trzystu nieruchomości, w tym kilka zamieszkałych.

Poseł Marzena Okła Drewnowicz jednocześnie liczy na to, że jeśli uda się oddalić skargi ekologów i naprawić pewne błędy formalne budowa wspomnianego odcinka S7 rozpocznie się jeszcze przed końcem 2013 roku.


Marzena Okła-Drewnowicz-posłanka na Sejm RP



KW Foto: M.Busiek
pierwsin.png



Komentarze

0kinia2011-03-03 11:27#14
Zmienią, jeśli ilość komentarzy przełoży sie wreszcie na ruch obywtelski, obywatelskie zaangażowanie w demokrację i przyłoży klasie próżniaczej, koniunktyralnej i za nic mającej (i słusznie) bezmyślność i lenistwo tzw. elektoratu.
Cytuj
0Wielmożny Kat2011-03-03 07:34#13
:
Czy potrafi więc wybić się na samodzielność i niezależność? Nikła szansa, ale w interesie miasta 3mam kciuki.


ja tylko tak dla przypomnienia: w interesie znakomitej wiekszosci mieszkańców miasta (co pokazały wybory), jest koalicja pis-po na której czele stoi prezydent RW który wygrał wybory w 1 turze :-):-) a na jesieni pani MOD wejdzie do sejmu z panią Zubą i panem Będkowskim i będę trzepać pewną stałą 'kasiore' nie wysilajac się nadmiernie i żadne wasze komentarze i użalania niczego nie zmienią hehehe
Cytuj
0Ziomal2011-03-02 21:30#12
do 'jacekpanek' pokrzyczałeś to ci pewnie ulżyło. A tak konkretnie to co od gosia dostałeś, z czegoś co określasz warszawką?
Cytuj
0zetka2011-03-02 21:30#11
:
Popatrzmy jednak na prawdę, która bez reklam wygląda tak. Bez ludzi MOD w Radzie Miasta i Radzie Powiatu nie mogłoby zaistnieć w budżecie słynne na całe miasto lodowisko, ani nie byłoby tak egzotycznego duetu jak starosta i jego wice. PO jest ; zależy gdzie ; w jawnej lub ukrytej koalicji z PiS i nikt temu nie zaprzeczy, bo o tym stanowią głosowania i wspieranie prezydenta Wojcieszka i starosty Jędrysa. Samo opowiadanie, że lodowisko jest be, nie wystarczy kiedy fakty w postaci głosowań radnych mówią co innego. Czy słyszał ktoś o wyciąganiu konsekwencji za wspieranie przez radnych PO czyli organizacji której szefuje MOD budżetu finansującego lodowisko przy całej gamie innych znacznie ważniejszych miejskich potrzeb ????? Nie i nie usłyszy.
Święta prawda Jadziu. Nie sztuka błądzić, sztuka zejść z błędnie wybranej drogi. MOD stoi w chyba boleśnie frustrującym rozkroku, okładana lokalnie przez PiS i ich satelitów na każdym kroku, licząc na poparcie stamtąd skąd na 100% nie przyjdzie bo dostaną je inni słuszniejsi bo jeszcze bardziej bezwolni, nijacy. Czy potrafi więc wybić się na samodzielność i niezależność? Nikła szansa, ale w interesie miasta 3mam kciuki.
Cytuj
0Mostek2011-03-02 21:25#10
Piszac moja opinie o dzialaniach Pani MOD-nie biore i nie bede bral w jakich barwach-kolorach partyjnych wystepuje -mnie to nie interesuje-nie zajmuje sie polityka i jej barwami i jest takie powiedzenie,ze polityka to gorsza jak k.....Jezeli pisze,ze bede glosowal,to moze ta Pani mnie sie podoba!!!.
Cytuj
0jacekpanek2011-03-02 20:31#9
Do ' cezar'
ALE BZDETY OPISUJESZ!!!
Za platformy wszystko runęło co 'GOSIU' wydębił w warszawce!!!
Cytuj
0Jadwiga2011-03-02 19:22#8
Witam Cię Mostek i pouczam, że wazelina również powinna mieć jakiś smak. Kiedy nie ma smaku wtedy powoduje znacznie większy absmak i bardziej szkodzi niż pomaga zachwalanemu politykowi. Posłanka powinna chyba zainwestować w bardziej wyrafinowanych pochlebców.
Popatrzmy jednak na prawdę, która bez reklam wygląda tak. Bez ludzi MOD w Radzie Miasta i Radzie Powiatu nie mogłoby zaistnieć w budżecie słynne na całe miasto lodowisko, ani nie byłoby tak egzotycznego duetu jak starosta i jego wice. PO jest ; zależy gdzie ; w jawnej lub ukrytej koalicji z PiS i nikt temu nie zaprzeczy, bo o tym stanowią głosowania i wspieranie prezydenta Wojcieszka i starosty Jędrysa. Samo opowiadanie, że lodowisko jest be, nie wystarczy kiedy fakty w postaci głosowań radnych mówią co innego. Czy słyszał ktoś o wyciąganiu konsekwencji za wspieranie przez radnych PO czyli organizacji której szefuje MOD budżetu finansującego lodowisko przy całej gamie innych znacznie ważniejszych miejskich potrzeb ????? Nie i nie usłyszy. Czysta polityczna schizofrenia z tendencją do zaostrzenia jej postaci rozkrokowej to znak firmowy nie tylko u nas. Nieważne są plakietki partyjne. Ważne, że wszyscy jesteśmy robieni w buraka. I tak od zawsze, a końca nie widać.
Cytuj
0Ziomal2011-03-02 18:05#7
Do 'kasia' nie dyskutuj tyle tylko pracuj wydajniej, będzie z tego więcej podatków i więcej kasy na drogi.Z pustego i Salomon nie nalał, czy to posłów wina że my za mało podatków uzbuieraliśmy? Możesz sobie głosować na kogo chcesz, ale pamiętaj że drogę na Kielce wybudowano za Platformy nie za 'gosia'. Za niego węzeł Kielce (7km) i peron we Włoszczowej (bezużyteczny) i plany kosmodromu pod Kielcami.
Cytuj
0kasia2011-03-02 17:36#6
'Mostek' ale piszesz bzdety. Jakie działania!!!!!!!!!! Teatrzyk, próby aktorstwa. Dla mnie to wielki cyrku jeż się zrobił. Ja nie będę na Panią poseł głosował. A co z hasełkiem PO - my z dala od polityki, budujemy drogi!!!! Mając tylu parlamentarzystów w powiecie i tej sprawy s7 nie załatwić pozytywnie to jest wielka porażka. A dla Pani szefowej regionu PO to podwójna porażka.
Cytuj
0zetka2011-03-02 16:12#5
Pudrowanie skrzeczącej rzeczywistości jej nie zmienii porażki, braku jakichkolwiek istotnych wyników pracy lokalnych parlamentarzystów. Zamiast S7 mamy mieć wykupy, jak to szło? Nie ma kolczyków to przekujmy na początek uszy.
Od rana słychać, że Kielce a więc i województwo wypadamy ze składu metropolii których ma być circa 12. A dopiero co obiecywała PO, że dyskusja o metropoliach jest zamknięta, że Kielce będą jednym z 16 kluczowych ośrodków wzrostu. A tu nie o nazwę idzie a o kasę. Żal.
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pierwsze mecze Pucharu Ligi ATP za nami

Opublikowano: 28.09.2020 20:32