30.06.2022 Ostatnia aktualizacja 08:53, 30.06.2022

Nowy dyrektor szpitala... (foto+audio)

Autor:
wikary
Opublikowano: 28 Lut 2011
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
Maciej Juszczyk - nowy dyrektor Szpitala Powiatowego w Skarżysku-Kamiennej rozpoczął dzisiaj swoją pracę na tym stanowisku. O jego pomysłach (jak sam stwierdził - wstępnych) na organizację pracy szpitala, jego rozwój i wyjście z długów opowiadał dziś dziennikarzom lokalnych mediów na specjalnie zorganizowanej konferencji prasowej.

Jak poprawić sytuację Szpitala Powiatowego z 35 milionowym długiem, świadczącego jednocześnie blisko 100 tysiącom mieszkańców powiatu skarżyskiego (i nie tylko) ? Zapraszamy do wysłuchania zapisu audio konferencji...Michał Jędrys- Starosta Powiatu Skarżyskiego


Andrzej Dembowski- z-ca dyrektora


Maciej Juszczyk-dyrektor Szpitala Powiatowego


Pytania dziennikarzy

Maciej Juszczyk (52 l.) pochodzi z Kielc. Mieszkał w Wiślicy w powiecie buskim. Dyplom studiów wyższych uzyskał na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS w Lublinie. Ponadto ukończył Podyplomowe Studia w zakresie Zarządzania i Administracji oraz Podyplomowe Studia w zakresie Zarządzania Zasobami Ludzkimi. Posiada tytuł doktora nauk medycznych w zakresie biologii medycznej, który uzyskał w Katedrze Zarządzania i Ekonomiki Ochrony Zdrowia II Wydziału Lekarskiego z Oddziałem Anglojęzycznym Akademii Medycznej w Lublinie.

Od 1993 r - Kierownik Działu Administracyjno - Gospodarczego w Państwowym Szpitalu Klinicznym Nr 4 w Lublinie., a od 1996 r. - Kierownik ds. realizacji projektu informatyzacji tegoż Szpitala obsługującego część medyczną. Od 2001 r. - Pełnomocnik Rektora Akademii Medycznej w Lublinie ds. monitoringu szpitali klinicznych.. Od 2003 r. -   Dyrektor ds. pracowniczych szpitali klinicznych. W 2007 r. - najpierw Pełnomocnik Rektora ds. utworzenia SPZOZ Stomatologiczne Centrum Kliniczne Akademii Medycznej w Lublinie, a od 1 lipca 2007 r. - Dyrektor tegoż Centrum. Od 2008 r. - Zastępca Dyrektora Krajowego Centrum Szkolenia Kadr Sądów Powszechnych i Prokuratury w Warszawie, powołany na stanowisko przez Ministra Sprawiedliwości. Ponadto dr Maciej Juszczyk na zlecenie władz WSEiP w Kielcach zorganizował w 2008 roku Wydział Nauk o Zdrowiu, kształcący na 6 kierunkach medycznych i 5 fakultatywnych studiach podyplomowych. W pierwszym okresie funkcjonowania W7ydziału pełnił funkcję Dziekana Wydziału. W roku 1997 i 1999 odbył staże studyjne w Uniwersyteckim Szpitalu Hvidovre w Kopenhadze.


KW MN foto: M.Busiek
pierwsin.pngKomentarze

0Mostek2011-03-02 19:41#2
Szanowny Panie Dyrektorze Jaszczyk-ja jako czasami pacjent tegoz Szpitala i obserwator, to mam takie uwagi,jezeli Dyrektor je bedzie uprzejmy przeczytac i poddac analizie to bardzo prosze :1-w ramach Powiatu mozna zorganizowac jedna rehabilitacje w budynku obecnej Przychodni Kolejowej,nawet w systemie 2 zmianowym. 2.--istniejace dwa oddzialy wewnetrzne przenies do budynku Glownego Szpitalnego. 3.---oddzial laryngologi ,jest to pseudo oddzial/moga byc wolne powierzchnie/. 3.--oddzial zakazny-jakie realizuje procedury/najblizszy jest w Starachowicach/. 4.--oddzial kardiologi-jest bez hemodynamiki-leczenie prawie takie jak wykonuja istniejace oddzialy wewnetrzne. 5.---przeanalizowac ile osob przyjeto do pracy tzw.administracyjnych,ktore nie wykonuja proced.bezp.medycznych/a chodzilo prawdopodobnie o ich przyjecie,jezeli by weszla reorganizacja,to by mozna sie 'pochwalic' o ile zmniejszono zatrudnienie-tych osob to prawie ok.70 . 6.---ile Szpital pobiera za dzierzawe pomieszczen a ile placi firmom zewnetrznym swiadczacym uslugi dla Szpitala. To sa tylko niektore ,ale one glownie tworza koszty!!!-powodzenia w realizacji swych zamierzen,oby tylko skutecznie!!!.
Cytuj
0Jerzy2011-02-28 19:31#1
Życzę p. Juszczykowi sukcesu, ale obawiam się, czy przy dotychczasowym doświadczeniu udźwignie 35-milionowe zadłużenie ?
Oby tylko długu nie powiększył !
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >
Dodaj ogłoszenie +
________________
Praca portal - Gowork.pl