17.12.2018 Ostatnia aktualizacja 22:29, 16.12.2018

Nowy wymiar transportu publicznego w Skarżysku - Kamiennej, konferencja KWW Przyszłość i Rozwój

Autor:
zico
Opublikowano: 07 Lis 2014
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Aktualności
. W czwartek 6 listopada w Restauracji Viva przy ul. Fałata w Skarżysku-Kamiennej, odbyła się konferencja prasowa KWW Przyszłość i Rozwój, której tematem były propozycje zmian w komunikacji  miejskiej w Skarżysku-Kamiennej.

Konferencja prasowa została zorganizowana przez Komitet Wyborczy Przyszłość i Rozwój wspólnie z firmą Traffic-Soft, która zajmuje się profesjonalnymi rozwiązaniami dla komunikacji miejskiej.

- Jesteśmy jedynym komitetem, który przed wyborami przedstawił profesjonalną, nowoczesną strategię rozwoju komunikacji miejskiej - powiedział na wstępie Konrad Kronig. - Problematyka komunikacji w naszym mieście jest niezwykle ważna, nawet ostatnie debaty pokazały, jak to jest istotne np. dla mieszkańców tych osiedli, które są na obrzeżach miasta. Są takie obszary w naszym mieście, gdzie po godzinie 16.00 nie można w ogóle dojechać.. - podkreślał Kronig.

Bartosz Kwieciński prezes firmy Traffic-Soft, kandydat KWW PIR do Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej przedstawił wstępne założenia zmian w komunikacji miejskiej w Skarżysku-Kamiennej. - Od września - przez okres dwóch tygodni - na terenie Skarżyska przebywali analitycy mojej firmy, zajmowali się dokonywaniem analiz, pomiarów napełnień w autobusach, skuteczności rozkładów jazdy i przede wszystkim wizerunku MKS-u, niestety wyniki są zatrważające - mówi Kwieciński.- Najważniejsza jest zmiana oferty komunikacyjnej, tras i godzin kursowania autobusów. Na podstawie analiz przygotowaliśmy propozycje zmian - utworzenie pięciu kategorii linii: miejskie, podmiejskie, ekspresowe (E1 do Kielc i E2 do Radomia), nocne, linie specjalne - okolicznościowe (koncerty na Rejowie, piknik Rydno, mecze Granatu itp.), chcemy również wprowadzić Skarżyską Kartę Miejską - podkreślił Kwieciński. - Oczywiście wszystkie te zmiany wejdą w życie jeśli będziemy mieli sposobność decydowania o tym... - dodał.

- Uważam, że plany związane z komunikacją miejską są bardzo ambitne, pracowałem siedem lat w MKS i w tym czasie nic się nie dało zrobić - być może teraz się uda, stawiam na młodych ludzi - powiedział obecny na konferencji były pracownik MKS-u Jerzy Karpeta.




Konrad Krönig - kandydat na Prezydenta Miasta Skarżyska-Kamiennej


Bartosz Kwieciński-prezes firmy Traffic-Soft, kandydat do Rady Miasta


Milena Niebrzydwowska marketing menager w firmie Traffic-Soft


















ZB, Foto: Zbyszek Biber

pierwsin


{fcomments}

Komentarze

+5Ijon_Tichy2014-11-08 23:05#13
1. Jakby co zgłaszam chęć uczestnictwa w pracach nad nazewnictwem przystanków. :-)
2. Tablica czołowa - wydaje mi się, że czarny napis na białym tle to jednak optimum czytelności.
3. Tablica boczna - trzeba uwzględnić, że w przypadku kursów ulicami jednokierunkowymi będzie inny przebieg (a więc i inne przystanki) w obydwie strony.
4. Linia nocna - raczej się nie opłaci...
5. Autobus nr 40 na stok - a co jak nie będzie śniegu? ;)
6. Dlaczego tylko walczyć z konkurencją zamiast ją oswoić w ramach ZTM? Niektórych przewoźników stać już na pełnowymiarowe autokary, więc teoretycznie mogliby śmigać w barwach miasta.
7. Przegubowce - pomijając, jak często byłyby realnie potrzebne, pytanie, czy wszędzie takie molochy będą w stanie się "złamać".
8. Strona internetowa - do wizualizacji tras polecam wykorzystanie danych OSM. Ich własna wersja wygląda tak: http://www.openstreetmap.org/#map=14/51.1065/20.8611&layers=T ale na bazie danych (dostępnych na wolnej licencji) można generować własną mapę o innej szacie graficznej (np. z innym kolorem dla każdej linii).

Znaczna część przedstawionych pomysłów wiąże się z dużymi wydatkami. Ale już nawet uporządkowanie nazewnictwa i nowe tablice byłyby istotnym krokiem naprzód. Mimo to trzymam kciuki - najwyższy czas usunąć geriatryczną stęchliznę z MKS.
Cytuj
+12perfekt2014-11-08 15:24#12
takie to właśnie pomysły lęgną się w głowach niektórych trzydziestojednoletnich kandydatów niemających pojęcia o co chodzi, ale parcie na władzę...
Cytuj
+17Alek2014-11-07 21:15#11
Nie to że się czepiam profesjonalistów, ale jak już się chwalą.
Badania przeprowadzone w ciągu dwóch tygodni?
Jak widać specjaliści zajmowali się głównie wizerunkiem MKS-u
Napełnienie autobusów – „skuteczność” rozkładów jazdy – 2 tygodnie? - BRAWO!!
Tylko kto przed tym wszystkim przeprowadziła analizę potrzeb przewozowych?
Miasto Skarżysko jest b. trudnym do obsługi komunikacją miejską – ze względu na specyficzną sieć drogową.
Pięknie nazwane kategorie linii i to aż 5, oby nie było tych kategorii więcej niż linii
miejskie – realizacja zadań gminy – ok
podmiejskie – realizacja zadań gmin sąsiadujących – bez porozumień?
Ekspresowe – spółka miejska prowadzi obsługę miasta Radomia i Kielc, kto ją tam wpuści, sądzę że to tylko taki frywolny pomysł
linie specjalne „okolicznościowe?” – fachowiec nazwałby je przewozami okazjonalnymi, a te jak wiadomo spółka cały czas realizuje – np. przewóz wycieczek szkolnych
nocne? - to pomysłodawca wpadł na ten pomysł chyba o 4 nad ranem. DLA KOGO? - linie nocne wożą pracujących w trybie nocnym no i wracających z imprez masowych czy też ze centrów usługowych. Brak pasażerów w dzień, a Wy państwo znajdziecie ich w nocy. POWODZENIA!
No i tak na deser. Piękny autobus i to jaki? SCANIA!, ale żeby tylko, to scania PRZEGUBOWA, która to posiada aż 59 miejsc siedzących, a w gratisie 54 dla stojących. 113 pasażerów w jednym autobusie na linii w skarżysku? No to już przekracza moją wyobraźnie.
„...Zależy nam na tym, by być dobrze postrzeganymi wśród naszych Klientów, oferować innowacyjne i kreatywne rozwiązania oraz stale rozwijać te już istniejące.... „
(źródło http://www.traffic-soft.pl/o-nas),
A tak w celu urealnienia, czy też zejścia na ziemię
„...Scania CityWide kosztuje około 1,5 mln złotych. Testowany w maju Sor jest trochę tańszy, jego cena to ok. 1,4 mln.....” (źródło - http://wiadomosci.onet.pl/krakow/nowy-autobus-w-krakowie-fotokomorka-zaskoczyla-pasazerow/1ldmw)
Cytuj
+10Obserwator tsk2014-11-07 18:44#10
Bardzo ambitne plany, ale skad brac na to wszystko diengi? Pomysl wprowadzenia linii nocnej, w tak malym miasteczku to raczej poroniony pomysl. Nowe logo firmy naprawde ladne i trafione. Najwazniejsza sprawa to prezesem spolki przewozowej powinna byc osoba majaca duze pojecie o transporcie, bo wyzsze wyksztalcenie niebawiazane z transportem wszystkiego nie zalatwia,. Wiem o czym mowie bo jestem kierowcom zawodowym.
Cytuj
-9aldona862014-11-07 15:57#9
Plany są bardzo ambitne - na pewno potrzebne Skarżysku. Również ciesze się, że ktoś zaczął mówić o komunikacji miejskiej. Ciekawe czy Pan Kronig będzie rządził miastem ze swoim zespołem, fajnie by było
Cytuj
+15Artur2014-11-07 12:44#8
Cytuję obserwator,komentator itd:

Plany może i są ciekawe lecz pamiętajmy że to są tylko wybory.A tabor jaki mamy wszyscy wiedzą i widzą,a nie wieżę w to że po wyborach od razu wejdą nowe pojazdy itd itd to tylko wybory....


Normalne,że po wyborach od razu nie zmienią mks'u w miesiąc,ale w końcu ktos chce się wziąść za tą spółkę która w XXI wieku świeci prl'em razem z prezesem,który już chyba dawno dawno powinien być na emeryturze.
Cytuj
+4obserwator,komentator itd2014-11-07 12:23#7
Czemu w/g tablicy kursowej linii NR 1 nie ma przystanku na Norwida?Sikorskiego?
Czterdzieści trzy lata mam i zawsze Jedynka jechała przez Milicę.
Plany może i są ciekawe lecz pamiętajmy że to są tylko wybory.A tabor jaki mamy wszyscy wiedzą i widzą,a nie wieżę w to że po wyborach od razu wejdą nowe pojazdy itd itd to tylko wybory....
Cytuj
+5mireQ2014-11-07 12:16#6
Fajna koncepcja modernizacji mksu, ale czy skala tych zmian to nie za dużo jak na Skarżysko? Pytanie: Ile to kosztuje i czy Skarżysko na to stać, skoro w kasie pustki?
Cytuj
+11Bolek2014-11-07 12:00#5
Przynajmniej ktoś fachowym okiem zajął się mksem,super
Cytuj
+24Wujek OLO2014-11-07 11:57#4
Rewelacja, naprawdę fajnie gdyby udało się w Skarżysku stworzyć taką komunikację miejską :)
Cytuj

Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

HALPN: Piłkarze rozegrali drugą kolejkę spotk…

Opublikowano: 16.12.2018 18:06