Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zawody pływackie z okazji Dnia Dziecka o puchar prezydenta miasta Skarżyska

W środę (14  czerwca), na pływalni miejskiej w Skarżysku-Kamiennej, odbyły się Zawody Pływackie z okazji Dnia Dziecka o puchar prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej. W zawodach udział brały reprezentacje dziewcząt i chłopców skarżyskich Szkół Podstawowych oraz Szkółek Pływackich. W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Prywatna Szkoła Podstawowa. Turniej odbył się pod honorowym  patronatem prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej Konrada Kroniga. 


Podczas zawodów rywalizowano na kilku dystansach, klasy I -IV pływały 25 metrów stylem dowolnym, pozostałe miały do przepłynięcia  dystans 50 metrów stylem klasycznym oraz dowolnym, szkoły podstawowe wystawiły również  sztafety, które miały do przepłynięcia 8x25 metrów. Rywalizowano również w kategorii klas V-VIII  (na dystansach 50 ). Do każdej konkurencji szkoła mogła zgłosić dowolną ilość zawodników, jeden uczeń mógł wystartować w jednej konkurencji oraz w sztafecie. 

We wszystkich konkurencjach zawodnicy pływali na czas, o zajęciu poszczególnych miejsc na podium w danej kategorii wiekowej  decydowały najlepsze pomiary czasowe. Organizatorem Turnieju Pływackiego było Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku - Kamiennej. 

W klasyfikacji drużynowej pierwsze miejsce zajęła Prywatna Szkoła Podstawowa, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa nr 1, na trzecim miejscu podium stanęła Szkołą Podstawowa nr 5 

Wyniki: 


Klasa I – deska 25 m.

Dziewczęta

1. Anna Górlicka
2. Olga Żmuda (SP Lipowe Pole)
3. Martyna Drabik (Akademia Pływania Neptun)

Chłopcy

1. Ludwik Bojarski (Neptun)
2. Aleksander Jęcek (SP5)

Klasy I – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta

1. Maja Kaleta (SP5)
2. Olga Figarska (Szkółka Pływacka Delfin)

Chłopcy
1. Filip Wiatr (Delfin)
2. Jan Łękawski (Neptun)
3. Marcel Osuch (Neptun)

Klasa II – deska 25 m.

Dziewczęta

1. Lena Rymarczyk (SP Prywatna)
2. Alicja Sławek (Neptun)
3. Gabriela Gruszczyńska (SP Prywatna)

Chłopcy
1. Filip Minaut (SP 1)
2. Julian Kulesza (SP Prywatna)
3. Filip Drabik (Neptun)

Klasa II – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta

1. Dominika Kruk
2. Barbara Nalej (SP 1)
3. Gabriela Garbacz (SP Prywatna)

Chłopcy
1. Stanisław Pera (SP 13)
2. Antoni Szpara (Neptun)
3. Adam Ryś (SP 13)

Klasy III – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta

1.Maria Garbala (SP Prywatna)
2.Anastazja Zhupanenko (SP 5)
3. Zuzanna Nowek (SP 13)

Chłopcy
1. Wiktor Jedynak (SP 8)
2. Dorian Wijas (Neptun), Tomasz Nowakowski (SP Prywatna)
3. Rafał Figarski (Delfin)

Klasy IV – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta
1. Amelia Dróżdż (SP Prywatna)
2. Zofia Kępa (SP 13)
3. Amelia Dudek (Neptun)

Chłopcy
1. Franciszek Ołub (Neptun)
2. Stanisław Zieliński (Neptun)
3. Kacper Figarski (Neptun)

Klasy V – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta

1. Natalia Olejarz (SP Prywatna)
2. Maja Rymarczyk (SP Prywatna)
3. Adrianna Młodawska (SP Prywatna)

Chłopcy

1. Aleksander Kapłański (SP Prywatna)
2. Bartłomiej Górlicki (Neptun)
3. Wojciech Krupa (SP Prywatna)

Klasy V – styl klasyczny 25 m.

Dziewczęta

1. Patrycja Spadło (Delfin)
2. Sara Spadło (Delfin)
3. Maja Gilbert (Neptun)

Chłopcy
1. Adam Narojczyk (Delfin)
Klasy VI – styl dowolny 25 m.

Dziewczęta

1. Gabriela Krupa (SP 13)
2. Roksana Gawęda (Delfin)
3. Barbara Czerska (Delfin)

Chłopcy
1. Radosław Rożek (SP 1)
2. Jan Nowakowski (SP Prywatna)
3. Jan Piątek (SP Prywatna)

Klasa VI – styl klasyczny 50 m.

Dziewczęta
1. Aleksandra Wilczak (SP13)
2. Lara Cygańska (SP 8)

Klasy VII – styl dowolny

Dziewczęta 50 m.

1. Aleksandra Kępińska (Delfin)
2. Zofia Lipiec (SP 5)

Chłopcy 50 m.
1. Robert Natora (SP Prywatna)
2. Krzysztof Baran (Neptun)

Klasy VII – styl klasyczny 50 m.

1. Fabian Wentrych (SP 1)
2. Kamil Rogala (Delfin)

Klasy VIII – styl dowolny

Dziewczęta
1. Maja Świerczyńska (SP 8)
2. Patrycja Karbownik (SP 5)
3. Nikola Mołdawa (Delfin)

Chłopcy
1. Maciej Nalej (SP 1)
2. Michała Chuchała (SP 1)
3. Wiktor Przeworski (Neptun)

Klasy VIII – styl klasyczny

Dziewczęta

1. Marta Pietrusiewicz (SP 5)
2. Marta Dąbrowa (SP Prywatna)
3. Lena Pająk (Delfin)

Klasy VIII – styl klasyczny

Chłopcy
1.Marcel Bakalarz (SP 5)

Sztafety 8x25 – styl dowolny

1. SP 1
2. SP Prywatna
3. Delfin
4. SP 5
5. Neptun
6. SP 13

Klasyfikacja drużynowa
1. Prywatna Szkoła Podstawowa
2. Szkoła Podstawowa nr 1
3. Szkoła Podstawowa nr 5


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie