Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Czego możemy nauczyć się podczas wędkowania?

Wędkarstwo to niezwykle popularny sport i sposób spędzania czasu. Łowienie ryb słynie ze swoich terapeutycznych właściwości. Chwile spędzone na łonie natury, wśród dzikiej przyrody to dla wielu medytacja. Świetny sposób na odpoczynek od codziennych obowiązków. Jest to angażujące hobby, które z biegiem czasu zaopatrzy nas w wiele nowych umiejętności.


Rozumienie przyrody

Jedną z największych zalet wędkarstwa jest ilość spędzonego czasu na świeżym powietrzu. Jesteśmy w stanie dużo lepiej zrozumieć przyrodę, faktycznie obcując z nią. Sam cykl zachowania zwierząt, staje się dla nas bardziej istotny i dostrzegalny. Musimy być świadomi okresów żerowania, wpływu takich rzeczy jak temperatura, pora roku czy nawet faza księżyca. Wszystko to sprawia, że więcej uwagi zwracamy na nasze naturalne otoczenie. Dostrzegamy zmiany atmosferyczne. Wędkarstwo rozwija w nas również umiejętności obserwacji i skupienia. Często musimy przesiadywać w jednym miejscu i wypatrywać na tafli wody oznak aktywności ryb. Nauczymy się zauważać takie rzeczy, jak ich przepływanie czy szybkie połykanie owadów na powierzchni. Na samą wodę i jej ekosystem też zaczniemy zwracać uwagę. Czysta woda oznacza zdrowe ryby i więcej okazów do złapania. Nauczymy się rozpoznania wpływu zanieczyszczeń na nasze rzeki i jeziora, oraz tego jak możemy o nie dbać. Wędkarze mają wielkie poszanowanie dla środowiska naturalnego. Często są pierwszymi osobami mówiącymi o ochronie przyrody.

Wprawieni wędkarze to najlepsi nauczyciele

Mówi się, że najwięcej rad dostaniemy od starszych, już wprawionych wędkarzy. To właśnie od nich nauczymy się najwięcej o technice i sprzęcie. To oni nauczą cię różnic w wędkach, czy charakterystyki takich rzeczy, jak kołowrotki spinningowe i multiplikatory. Co nada się dla początkujących, a co będzie najlepsze dla zaawansowanych wędkarzy. Co będzie odpowiednie do jakiej techniki połowu. Wiele rybaków dzieli się informacjami o sprzęcie, czasami nawet wymienia się narzędziami albo pożycza sobie przynęty w potrzebie. To oni pokażą nam gdzie i o której godzinie najlepiej łowić. W zależności od regionu, w którym wędkujemy, czy są to nasze strony, czy nowo odwiedzony akwen wodny, zawsze warto porozmawiać z lokalną społecznością. Możemy w ten sposób znaleźć nowych przyjaciół, stworzyć swoją własną sieć rybackich znajomości i nauczyć się wiele nowych trików, których nie znajdziemy w Internecie.

Coś dla ciała i duszy

Mimo wszystko wędkarstwo to hobby, które najczęściej wykonujemy samotnie. Spędzamy godziny nad jeziorem w towarzystwie ryb i naszych myśli. Samo planowanie i przygotowywanie wypraw wymaga od nas bycia bardziej świadomym. Swojego otoczenia, planu dnia, czy wpływu pogody. Na ryby zazwyczaj nie wybieramy się spontanicznie. A nawet jeśli, musimy wiedzieć, jaki sprzęt zabrać ze sobą nad jakie miejsce. Razem z tym rozwiną się nasze umiejętności organizacyjne. I chociaż wędkarstwa nie uważa się za najintensywniejszy sport na świecie, obsługa wędek czy kołowrotka dla nowicjuszy może być z początku wymagająca. Obcowanie ze sprzętem wędkarskim z pewnością pozytywnie wpłynie na naszą koordynację ruchową. Wędkarze muszą być bardzo szybcy i precyzyjni w wykonywaniu swoich ruchów.

________________Artykuł sponsorowany

 

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie