Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Kurier ekspolicjant uratował oszczędności seniorki

Dzięki czujności kuriera i byłego policjanta w jednej osobie, 83-latka z Suchedniowa nie straciła swoich oszczędności. Oszust udający funkcjonariusza policji pod legendą wypadku, w którym rzekomo brała udział córka seniorki, wyłudził od niej przeszło 30 000 złotych.

Wczoraj po południu krewni 83-latki z Suchedniowa zawiadomili skarżyskich policjantów, że kobieta najprawdopodobniej padła ofiarą oszustów. Przed godziną 14 seniorka odebrała telefon od nieznajomego mężczyzny, który przedstawił się jako policjant. Przekazał, że córka 83-latki miała wypadek i konieczne jest wpłacenie dużej sumy pieniędzy, aby sprawę „załatwić”. W tle słychać było krzyki i kobiecy płacz. Starsza pani uwierzyła w historię i przygotowała przeszło 30 000 złotych. Po pieniądze według instrukcji oszusta zgłosił się kurier. Seniorka przekazała gotówkę.

Tym razem sprawa miała szczęśliwy finał. Kurierem, który odebrał pieniądze był emerytowany policjant. Podczas rozmowy ze zleceniodawcą zgodził się na wykonanie usługi odbioru i doręczenia rzekomych dokumentów. Gdy odebrał przesyłkę od starszej pani, zorientował się, że najpewniej został wplątany w przestępstwo. Powiadomił policjantów i przekazał gotówkę do skarżyskiej komendy. Tym samym uratował oszczędności seniorki.

Po raz kolejny apelujemy o ostrożność i zdrowy rozsądek w kontaktach z nieznajomymi. O przypadkach związanych z żądaniem przekazania pieniędzy niezwłocznie informujmy policję, rodzinę, najbliższych sąsiadów lub znajomych. Policja, ani inne służby nigdy nie proszą o przekazywanie gotówki!!!

Jarosław Gwóźdź's Avatar

Jarosław Gwóźdź

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie