Policjanci przeprowadzili egzamin na kartę rowerową
W piątek w Zespole Szkół w Bliżynie odbył się egzamin na kartę rowerową. Udział w nim wzięło 50 dzieci powyżej dziesiątego roku życia. Nad prawidłowym tokiem tego sprawdzianu czuwał asp. Paweł Rycerski ze skarżyskiej „drogówki”. Egzamin składał się z części teoretycznej oraz praktycznej. W tej pierwszej uczniowie musieli rozwiązać test składający się z 15 pytań, które dotyczyły znajomości przepisów ruchu drogowego oraz udzielania tzw. pierwszej pomocy. W części praktycznej należało pokonać rowerem specjalny tor przeszkód przy jak najmniejszej liczbie błędów.
Piątkowa próba okazała się ciężką przeprawą dla uczestników. Dzieciom największe trudności sprawił test wiedzy. Egzamin z wynikiem pozytywnym zdało 17 uczniów.









Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.