Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Tak nas widzą... Witacze zamiast witać - straszą

Witacze to znaki, które ustawiane są przy wjeździe do miejscowości w celu powitania przyjeżdżających osób. Najczęściej na witaczach umieszczana jest nazwa miasta oraz herb. Skarżyskie witacze lata świetności mają już dawno za sobą. Postawione w 2008 roku zamiast witać potencjalnych gości raczej ich odstraszają i są wątpliwą wizytówką naszego miasta. Niestety nie zapowiada się, aby witacze zostały wkrótce wymienione...

Witacze można oglądać np. przy drodze krajowej nr 42 od strony Starachowic i Końskich, oraz w Majkowie. Najgorzej prezentuje się ten od strony Majkowa...

Uwagę na witacze zwrócił nasz Czytelnik - " Pan Prezydent Konard Kronig lubi pokazywać w mediach swoje wizyty w różnych miastach i instytucjach, gdzie podczas tych wizyt namawia do odwiedzenia Skarżyska i inwestowania w tym mieście. Jednakże, żeby namówić kogoś do inwestowania trzeba pokazać, że miasto jest zadbane i rozwija się...A prawda jest taka, że kto wreszcie zdecyduje się do Nas przyjechać, nie koniecznie może się zorientować, że już jest w Skarżysku-Kamiennej...czemu ???Ponieważ od lat "witacze" oznaczające wjazd do miasta wyglądają tak, że jest to biała plama na postumencie. W poprzedniej kadencji Prezydent obiecywał, że będą odnowione, a nawet, że zmienione zostaną na elektroniczne. Jak widać jedna kadencja to za mało, żeby je odnowić. Całe szczęście, że w niektórych miejscach stoją "witacze" gminy Skarżysko Kościelne więc te wszystkie delegacje z innych miast, a nawet państw może nie zwrócą uwagi, że wjeżdżają do Skarżyska Kościelnego, a nie Kamiennej, ale może nie zrobi im to żadnej różnicy, tak jak i Prezydentowi...Dobrego gospodarza poznaje się od progu domu, w Naszym mieście te "progi"...ehh szkoda gadać..."- czytamy w liście przesłanym do naszej redakcji.

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta,czy jest szansa na to, że szpecące miasto witacze zostaną odnowione lub wymienione na nowe. W odpowiedzi usłyszeliśmy, że miasto nie planuje na tę chwilę wymiany witaczy, bo obecnie skupia się na zabezpieczeniu środków na wkład własny do bieżących inwestycji, a koszt wymiany witaczy na nowe jest zbyt wysoki. W przyszłości środki pieniężne zostaną zabezpieczone na ten cel w budżecie miasta, ale w jakiej perspektywie czasowej - takiej odpowiedzi nie uzyskaliśmy.

Jeśli widzą Państwo coś, co Was zdenerwowało, poinformujcie nas o tym. Pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. czekamy na e-maile z opisem sytuacji. Zachęcamy też do przesyłania nam fotografii. Wszystkie sygnały sprawdzimy.


Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie