Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Bernatka. Brudna wizytówka miasta?

Z prośbą o interwencję ws. bałaganu na terenach przy zalewie Bernatka zwrócił się do nas jeden z naszych Czytelników.  

Ładna pogoda i wysokie temperatury sprawiły, że coraz chętniej korzystamy ze spacerów. Często wybieramy się w miejsca powszechnie kojarzone z ciszą i spokojem, w miejsca w których - przynajmniej w założeniu - możemy poobcować z naturą. Według wielu mieszkańców Skarżyska takim miejscem są tereny nad zalewem Bernatka.

I wszystko byłoby wspaniale, gdyby nie to, że po zejściu śniegu odwiedzający Bernatkę mogą zobaczyć ogromną ilość śmieci zalegającą na trawnikach - najgorzej jest w okolicy parkingu w pobliżu kortów tenisowych. Jeden z Czytelników napisał do nas z prośbą o interwencję u odpowiednich służb: - To jak wyglądają okolice zalewu woła o pomstę do nieba. Nie chodzi tu już nawet o infrastrukturę, a o widoczny brak ręki dobrego gospodarza. Może tu być biednie, ale niech będzie przynajmniej czysto (...)

Z prośbą o informację dot. zaistniałej sytuacji zwróciliśmy się do Izabeli Szwagierek, rzecznika prasowego Urzędu Miasta Skarżysko-Kamienna.

- Teren przy zalewie Bernatka należy do gminy (na tym terenie znajdują się kosze na śmieci), natomiast parking w pobliżu kortów został oddany w użytkowanie wieczyste. Jeszcze dzisiaj pracownicy Referatu Gospodarki Komunalnej pojadą w teren, by zweryfikować jak obecnie - gdy stopniał śnieg - wygląda ten teren. W razie potrzeby będzie monitować u właściciela o jego uporządkowanie. Systematyczne sprzątanie terenu gminy wokół zalewu rozpocznie się wiosną -powiedziała Izabela Szwagierek.

- Nadmieniam też, że już dzisiaj – pomimo jeszcze zimowej pory - na terenie miasta ruszyło intensywniejsze sprzątanie. Przy porządkowaniu terenów gminy pracują wzmożone siły Centrum Integracji Społecznej - dodała rzecznik.


*************

Chwilę po publikacji naszego artykułu otrzymaliśmy od naszej Czytelniczki zdjęcia bałaganu przy ulicy Górniczej.
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie