Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
10.7°C | 23.55°C
- Reklama -
Image

VIII Skarżyski Maraton Pieszy „Nad Kamienną”

Uczestnicy VIII Skarżyskiego Maratonu Pieszego "Nad Kamienną". Foto. Andrzej Łosiak

W sobotę, 18 maja, odbyła się VIII edycja Skarżyskiego Maratonu Pieszego „Nad Kamienną”, którego organizatorem był skarżyski oddział PTTK, Komisja Turystyki Pieszej i Górskiej przy OM PTTK w Skarżysku-Kamiennej i Klub Turystyki Wszelakiej „BaBa…” przy współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Świętokrzyskiego w Kielcach, Starostwem Powiatowym w Skarżysku-Kamiennej, Urzędem Miasta w Skarżysku-Kamiennej, Wydawnictwem Turystycznym COMPASS, Klimek Nieruchomośći Sp. z o.o. w Skarżysku-Kamiennej.

Celem imprezy było uczczenie 70-lecia Oddziału Miejskiego PTTK w Skarżysku-Kamiennej, poznanie walorów turystycznych województwa świętokrzyskiego, poznanie piękna Powiatu Skarżyskiego oraz propagowanie turystyki pieszej jako najprostszej formy aktywnego wypoczynku i sprawdzenie swoich możliwości w długodystansowej wędrówce

Trasa VIII Skarżyskiego Maratonu Pieszego „Nad Kamienną”, to 50 km wędrówki przez okoliczne lasy, rezerwaty przyrody, wzdłuż zalewów. Trasa trochę trudna, ale niezwykle urokliwa i pełna różnych ciekawostek. Była to już ósma edycja maratonu, którego idea od zawsze jest niezmienna, bo uczestnik otrzymuje mapę i rusza w teren, po drodze musi spodziewać się kilku punktów kontrolnych. Trasa 50 km, by nie było nudno przebiega każdego roku inaczej i przechodzi przez różne obszary województwa świętokrzyskiego.

Uczestnicy maratonu z całej Polski zakwaterowani byli w Ośrodku Wypoczynku i Rekreacji „Rejów” w Skarżysku-Kamiennej. W sobotę 18 maja, po wydaniu pakietów startowych, uczestnicy autokarami przemieścili się do Szydłowca, skąd o 8.00 rano nastąpił start. Maraton pieszy przebiegał na trasie 50 kilometrów: Szydłowiec – Skarbowa Góra – Majdów – Mroczków – Świnia Góra – Skarżysko-Kamienna (Rejów).


Trasa prowadziła przez wyznakowane szlaki turystyczne PTTK oraz odcinki oznakowane przez organizatorów. Nawierzchnia trasy maratonu była zróżnicowana: asfalt, drogi utwardzone, dukty i ścieżki leśne. Na trasie były trzy punkty kontrolne z wodą i słodkim akcentem.


W maratonie, jak co roku, wzięli udział turyści ze Skarżyska-Kamiennej i powiatu skarżyskiego, a także z Kielc, Końskich, Starachowic, Warszawy, Łodzi, Krakowa, Wieliczki, Tomaszowa Mazowieckiego, Opoczna, Radomia.


Na mecie każdy zjadł pyszną, gorącą zupę, a potem był dekorowany medalem i otrzymywał dyplom uczestnictwa.

Kolejna, udana edycja Skarżyskiego Maratonu Pieszego „Nad Kamienną” przeszła do historii. Impreza wraz z innymi rajdami to już stała pozycja w naszym kalendarzu imprez cyklicznych, na której zawsze spotyka się znajome twarze, rozmawia godzinami o tym i tamtym, poznaje nowych ludzi i czerpie radość z wędrówki podziwiając nowe tereny.

20 21 2201 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 23 24

Redakcja's Avatar

Redakcja

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie