Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
13.89°C | 25.24°C
- Reklama -
Image

Miejskie skwery z hotelami… dla owadów

Foto: Urząd Miasta

Z inicjatywy Ogrodnika Miejskiego na miejskich skwerach ustawiane są budki dla owadów – szczególnie dla pszczół murarek i trzmieli.

Budki pojawiły się na dwóch skwerach miejskich:

  • Skwer Bziński, który obsadzony jest roślinami miododajnymi (lipy, lawenda wąskolistna , kocimiętka Fassena, jeżówka purpurowa, perowskia łobodo listna), przyciągającymi zapylacze;
  • Skwer u zbiegu ulic Norwida i Południowej, który otaczają klony, kasztanowce i głogi, hortensje i różaneczniki.

Profesjonalna budka dla owadów przeznaczona jest dla pszczoły murarki i trzmiela (ale też innych błonkoskrzydłych gniazdujących w szczelinach murów oraz biedronki).

Przed laty, kiedy wiele domów budowane było z gliny, a rolnictwo nie znało jeszcze tak wielkiej chemizacji jak dzisiaj, populacja owadów pożytecznych była bardzo liczna i nie wymagała ochrony czynnej ze strony człowieka. Natomiast teraz musimy je aktywnie wspierać, żeby nie zniknęły z naszych ogrodów i pól, w choćby tak prosty sposób jak wywieszanie specjalnych budek rozrodczych dla tych owadów.

miejskieskweryzhotelami 2

Urząd Miasta's Avatar

Urząd Miasta

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie