Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Zespół Kapafor zwycięzcą Halowego Turnieju Piłki Nożnej "WiekFest"

W niedzielę 19 listopada, w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji przy ulicy Sienkiewicza 34 w Skarżysku-Kamiennej rozegrano Halowy Turniej Piłki Nożnej "WiekFest - Sportowe Powroty do Korzeni". Turniej został zorganizowany przez Skarżyskie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich we współpracy ze Stowarzyszeniem Aktywisko, w ramach projektu pt. „WiekFEST- 100 lat wspólnoty miasta Skarżyska-Kamiennej. Świadomi przeszłości, patrzymy w przyszłość,” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności - Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2030. 

W niedzielę w hali sportowej MCSiR z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy uzyskania przez nasze miasto praw miejskich, zorganizowany został Halowy Turniej Piłki Nożnej "WiekFest - Sportowe Powroty do Korzeni".

W turnieju udział wzięło się 10 drużyn. Zespoły zostały podzielone na trzy grupy grupy - A, B i C. Spotkania rozgrywane były systemem "każdy z każdym", a mecz trwał 2x8 minut. W grupie A zagrały zespoły: ZEORK, Stalmax Mirzec, GKS Jeleń i FC Byczki, w grupie B: DB-Stone, BMBS - Better Half, FC Kościelne, a w grupie C: Kapafor, KS Gadka i Skup Złomu Bartex. W wyniku rozegranych spotkań awans do dalszych gier finałowych uzyskały po dwie najlepsze drużyny z grupy, które zagrały ze sobą w fazie pucharowej i później w półfinałach.

W pierwszym meczu decydującym o awansie do finału Stalmax Mirzec przegrał z ekipą Zeork  2:1, a w drugim półfinale Kapafor  wygrał z DB-Stone 4:2. W meczu o trzecie miejsce zagrały zespoły, które przegrały swoje spotkania półfinałowe. W spotkaniu Stalmaxu i DB-Stone lepszą okazała się ta druga drużyna, która wygrała spotkanie 3:1, zajmując ostatecznie trzecie miejsce w turnieju.
 
W wielkim finale turnieju spotkały się drużyny Zeorku i Kapafora.  Po bardzo zaciętym meczu w których do ostatnich sekund utrzymywało się jednobramkowe prowadzenia drużyny Kapafora w ostatniej akcji meczu piłkarze Zeorku zdołali doprowadzić do wyrównania i o zwycięstwie w turnieju decydowały rzutu karne. Te lepiej wykonywali zawodnicy zespołu Kapafor (powiat szydłowiecki)  ostatecznie wygrywając w całym Halowym Turnieju Piłki Nożnej "WiekFest - Sportowe Powroty do Korzeni".

Na zakończenie rozgrywek zwycięskie drużyny z rąk przedstawicieli organizatorów - Mariusz Buśka (SSIO) i Jakuba Karpety (Stowarzyszenie Aktywisko) otrzymały pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe.
I miejsce- KAPAFOR
II miejsce- ZEORK
III miejsce- DB- STONE
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie