Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

Uroczystości 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w Bliżynie

Bliżynianie licznie uczestniczyli w uroczystościach upamiętniających 105. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Święto Niepodległości rozpoczęło się Mszą Świętą odprawioną przez ks. Marcina Wojciechowskiego z udziałem pocztów sztandarowych Gminy Bliżyn, strażaków i szkół, władz samorządowych gminy oraz mieszkańców.

Po nabożeństwie kolumna marszowa przeszła pod Pomnik Ofiar II Wojny Światowej, pod którym pochyliły się poczty sztandarowe a delegacje Towarzystwa Przyjaciół Bliżyna, Gminy Bliżyn złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze.

Pod odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego” głos zabrał wójt gminy Mariusz Walachnia cytując fragment ustawy z lutego 1989 roku o przywrócenia Narodowego Święta Niepodległości mówiący o tym, święto zostało ustanowione „dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego bytu państwowego oraz walk pokoleń Polaków o wolność i niepodległość”. -11 listopada to data szczególna. To data, która przypomina nam o naszych korzeniach wolności i o pragnieniach, by żyć w niepodległej Ojczyźnie. Miłość do kraju, to pamięć o naszych przodkach. Nie można planować przyszłości, bez pamięci o przeszłości. Dlatego pamiętajmy o tych, którzy walczyli za naszą Ojczyznę - mówił wójt.

Uroczystości poprowadziła dyrektor GOK-u Katarzyna Skarus, na komendę której odprowadzone zostały poczty sztandarowe.Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie