Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
17°C
|
Jutro
12.09°C | 25.79°C
- Reklama -
Image

„W naszych sercach jest Polska” - koncert niepodległościowy w Miejskim Centrum Kultury

„W naszych sercach jest Polska” pod takim tytułem odbył się koncert z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W Sali widowiskowej Miejskiego Centrum Kultury odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych w wykonaniu nauczycieli, uczniów i absolwentów Państwowej Szkoły Muzycznej im. Z. Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej.

Koncert zorganizowany był przez Powiat Skarżyski i Państwową Szkołę Muzyczną im. Zygmunta Noskowskiego w Skarżysku-Kamiennej przy współpracy z Miejskim Centrum Kultury.

Koncert rozpoczął występ zespołu instrumentalnego i chóru, pod batutą Krzysztofa Długosza. W ich wykonaniu licznie zebrana publiczność usłyszała takie pieśni i utwory  jak: „Rota”, „Skarżysko”, „Ten Kraj” (śpiew Karolina Gruszczyńska), „Nasza ojczyzna” (Antonina Kalata) , „Miejcie nadzieję” (Julia Wiśnios), Tango, zespół + skrzypce Maria Walczak i Wojciech Dąbek), Minuetto – zespół + Luiza Zegadło-Kołda (flet)

Później przyszedł czas w wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, cała sala śpiewała przy akompaniamencie nauczycieli i uczniów PSM najpiękniejsze piosenki o tematyce patriotycznej. Organizatorzy zadbali o to, by każdy mógł się przyłączyć do śpiewania, tekst piosenek wyświetlany był na telebimie. Przed każdą z piosenek o genezie ich powstania mówiła Justyna Woś.

Ostatnim akcentem koncertu była piosenka Jacka Kaczmarskiego "Mury' w wykonaniu Zbyszka Bibera. 

 
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie