Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
13°C
|
Jutro
12.57°C | 21.61°C
- Reklama -
Image

Jak dobrać okulary korekcyjne?

Wybór odpowiednich okularów korekcyjnych wbrew pozorom nie należy do najłatwiejszych. To jeden z głównych i najbardziej rzucających się w oczy elementów ubioru, dlatego tak ważne jest ich odpowiednie dopasowanie. Głównym celem okularów jest oczywiście korekcja wzroku, natomiast od wielu lat oprócz tej głównej funkcji okulary korekcyjne mogą być również elementem podkreślającym stylizację. Jak dobrze dobrać okulary korekcyjne i czym kierować się przy wyborze? Istnieje kilka dość istotnych kwestii, na które warto zwrócić uwagę.

Jak dobrać okulary korekcyjne? Szkła
 
Niezależnie od tego, czy są to okulary korekcyjne Prada czy innego producenta, ich głównym zadaniem jest poprawienie widzenia. Zasada działania opiera się na odpowiednim skupieniu światła na siatkówce oka, które przechodzi przez rogówkę i soczewkę. Dzięki temu istnieje możliwość prawidłowego widzenia. Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, jak dobrać sobie okulary korekcyjne, ponieważ ta kwestia zależy od kilku czynników.
Przy pomocy takich okularów możliwe jest korygowanie zarówno krótkowzroczności (czyli problemów z widzeniem przedmiotów oddalonych), jak i dalekowzroczności (a więc kłopotów z widzeniem obiektów znajdujących się blisko). Okulary korekcyjne pomagają również w przypadku astygmatyzmu, to znaczy wyostrzają zamazany obraz.
 
Wiadome jest, że przed zakupem jakiegokolwiek modelu okularów należy udać się do specjalisty, aby przeprowadzić specjalne badania. Lekarzem, który zajmuje się tym obszarem, jest optyk. Kielce stanowią miasto, gdzie pracuje wielu takich specjalistów. Gdy lekarz określi, jaki rodzaj szkieł powinien zostać wykorzystany, wtedy można zająć się aspektem wizualnym i wyborem oprawek.
 
Jak dobrze dobrać okulary korekcyjne? Liczy się styl
 
To jak wyglądamy, w dużej mierze wpływa na to, jak jesteśmy postrzegani przez innych ludzi. W przypadku doboru odpowiednich okularów korekcyjnych warto mieć ten fakt na uwadze. Decydując się na konkretny model, warto skupić się na idealnym dopasowaniu pod względem koloru, wielkości i kształtu oraz rodzaju oprawek. Nie wszystkie modele okularów pasują do konkretnego rodzaju twarzy. Dlatego w większości przypadków wybór powinien zostać dostosowany indywidualnie. Wiadomo, że w kwestii rozmiaru oprawki nie powinny być za małe, ponieważ znacznie psuje to aspekt wizualny. Natomiast za duże gabaryty też nie przyniosą odpowiedniego efektu. Wybór konkretnego koloru oprawek to już kwestia indywidualna i zależy od własnych preferencji. Wiadomo, że istnieją odcienie, które uchodzą za modne, jednak niewiele osób kieruje się trendami przy wyborze okularów.
 
Okulary korekcyjne a kształt twarzy
 
Wybór okularów powinien być uzależniony od konkretnego rodzaju twarzy. W wielu przypadkach jest to bardzo proste zadanie. Biorąc pod uwagę poszczególne rysy, można odpowiednio dostosować oprawki:
  • twarz trójkątna- ten rodzaj charakteryzuje szerokie czoło oraz wąski podbródek. Przy wyborze oprawek należy zwrócić uwagę na to, aby były zaokrąglone w dolnych krawędziach;
  • twarz kwadratowa- w tym przypadku można zauważyć, że wymiary przypominają kwadrat. Szczęka jest dość widoczna, a czoło wysokie. Dla posiadaczy tego rodzaju najlepszymi okularami korekcyjnymi będą te lekko zaokrąglone i o szerokości takiej samej jak twarz;
  • twarz prostokątna- okulary korekcyjne, które zakrywają środkową część twarzy to idealny wybór dla posiadaczy takich rysów;
  • twarz owalna- to najbardziej popularny typ, dlatego osoby o owalnym kształcie twarzy nie będą miały większego problemu z doborem odpowiednich okularów korekcyjnych. W wielu przypadkach można poradzić się również optyka o wskazanie pasującego modelu;
  • twarz okrągła- grube oprawki w ciemnych odcieniach sprawdzają się w tym przypadku najbardziej. Wbrew pozorom twarz okrągła różni się od owalnej, dlatego trzeba mieć to na uwadze przy dobieraniu konkretnego modelu okularów.
Po dokładnym określeniu typu twarzy i dobremu wyborowi oprawek możliwe jest kupienie okularów korekcyjnych, które nie tylko korygują wzrok, ale również świetnie podkreślą atuty.

_____________________________Artykuł sponsorowany

Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie