Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
14°C
|
Jutro
10.37°C | 23.55°C
- Reklama -
Image

Powiat skarżyski nawiązał współpracę z brytyjską firmą

Powiat skarżyski nawiązał współpracę z brytyjską firmą „Valefresco fine pro duce”, która zaprasza uchodźców z Ukrainy do przyjazdu do Anglii i oferuje bezpieczne zakwaterowanie, pomoc i przyjazne miejsce do pracy. Firma Valefresco zajmuje się produkcją szklarniową sałat, pomidorów oraz warzyw orientalnych na terenie hrabstwa Worcestershire. W środę, 30 marca przedstawiciele zarządu powiatu skarżyskiego starosta Artur Berus, wicestarosta Anna Leżańska, członkowie Katarzyna Bilska i Adam Ciok oraz sekretarz Małgorzata Nosowicz odbyli robocze spotkanie z przedstawicielką firmy Dorotą Klimek-Kocią, która przedstawiła wstępne warunki pracy z zakwaterowaniem dla uchodźców, którzy przebywają na terenie powiatu skarżyskiego.  

Jak informuje przedstawicielka firmy Valefresco Dorota Klimek-Kocia rząd Wielkiej Brytanii ogłosił program Home’s for Ukraine, który umożliwia osobom prywatnym, organizacjom charytatywny, grupom społecznym oraz firmom w Wielkiej Brytanii zapewnienie bezpieczeństwa Ukraińcom

- W ramach tego programu Ukraińcy przybywający do Wielkiej Brytanii otrzymują trzyletnie prawo do pobytu z prawem do pracy, nauki i dostępu do świadczeń i usług publicznych. Nasza firma oferuje bezpieczne zakwaterowanie uchodźców i ich dzieci oraz pracę na roli przy uprawach sałat osobom dorosłym, które chciałyby rozpocząć swoją przyszłość w Wielkiej Brytanii – mówi Dorota Klimek-Kocia.   

Zarząd Powiatu Skarżyskiego zobowiązał się do zorganizowania spotkania przedstawicielki firmy Valefresco z uchodźcami, którzy przebywają na terenie powiatu skarżyskiego, podczas którego zostanie przedstawiona szczegółowa oferta pracy w Wielkiej Brytanii za pośrednictwem brytyjskiego programu pomocowego UK’s Home’s for Ukraine Scheme.

 
Mariusz Busiek's Avatar

Mariusz Busiek

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie