Skarżysko-Kamienna kontakt@skarzysko24.pl
- Reklama -
Image

Trzy nowe pracownie w Zespole Szkół Technicznych, będą służyć uczniom trzech szkół

Zespół Szkół Technicznych w Skarżysku - Kamiennej i Centrum Kształcenia Praktycznego mają nowe pracownie zawodowe – elektryczną, hotelarską i mechatroniczną. Z pracowni będą korzystać uczniowie trzech szkół średnich Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.

W czwartek zaprezentowano trzy nowe pracownie, które będą służyć do kształcenia w trzech zawodach technik elektryk, technik hotelarstwa i technik mechatronik. Pracownia elektryczna znajduje się w Zespole Szkól Technicznych, pracownie hotelarska i mechatroniczna  w Centrum Kształcenia Praktycznego.

W ramach projektu "W Skarżysku Kształcimy Zawodowo", realizowanego wspólnie przez szkołę i Centrum Europy Lokalnej zakupiono nowoczesny sprzęt do pracowni elektrycznej. 

- Mamy nowoczesne stoły do wszelkich operacji, które są konieczne przy kształceniu w zawodzie technik elektryk. Mamy na ten kierunek bardzo duży nabór, dlatego był to powód m.in. tego abyśmy te działania podjęli. Mamy tablicę multimedialną, na każdym stole laptopy, Koszt tej pracowni to blisko 200 tysięcy złotych.  Wszystkie prace są wykonane w ramach środków budżetowych i w stu procentach wykonane przez uczniów naszej szkoły, w ramach zajęć praktycznych - powiedział Janusz Maciejewski, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych. 

- Mimo panującej pandemii, mimo że uczniowie maja utrudniony dostęp do edukacji, to jednak szkoła nie przestaje działać. Ten czas pandemii wykorzystujemy na to aby dokonań pewnych remontów, ale również by przygotować bazę szkoły na powrót uczniów do kształcenia normalnego, co mamy nadzieję, nastąpi wkrótce – zaznaczał Janusz Maciejewski. 

W budynku Centrum Kształcenia Praktycznego urządzono pracownię hotelową z recepcją, pokojem, łazienką oraz  zapleczem technicznym. Na urządzenie pracowni wykorzystano środki z budżetu szkoły. 

- Uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych mają w ofercie zawód technik hotelarstwa, bardzo nam jest miło, że dzisiaj możemy oddać do użytku tą pracownie, która ma symulować uczniom rzeczywiste warunki – mówił Janusz Maciejewski.

- Bardzo serdecznie dziękuje panu dyrektorowi, władzom powiatu skarżyskiego, za to, że umożliwili zorganizowanie w Centrum Kształcenia zawodowego takiej pięknej pracowni hotelarstwa dla uczniów naszej szkoły. Mamy nadzieję, że nasi przyszli adepci sztuki hotelarskiej będą tuta czuli się jak u siebie w domu – mówiła Joanna Romanowska, dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Pracownia mechatroniczna adresowana jest dla uczniów Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych. Pracownia jest urządzona tak, ze znajdują się w niej maszyny tradycyjne i nowoczesne czyli tokarki, obrabiarki oraz nowoczesna tokarka CNC sterowna numerycznie, która została zakupiona przez powiat skarżyski. Na wyposażeniu są też symulatory do programowania.

- Dziękuje dyrektorowi Januszowi Maciejewskiemu, ale również Starostwu Powiatowemu za tą nowoczesność z której młodzież z której młodzież będzie mogła skorzystać. Dzisiaj maszyny CNC są powszechnie używane w przemyśle. Młodzież korzystając z tego typu urządzeń nowoczesnych jest bardziej mobilna na rynku pracy. Te umiejętności, które nabędą w kształceniu praktyczny na pewno później wykorzystają w pracy zawodowej - mówiła Joanna Żurawka, dyrektor Zespołu Szkół Transportowo-Mechatronicznych.


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.

Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.

Informacja! Informujemy, że w trosce o jakość dyskusji każdy komentarz przechodzi proces moderacji. Twoja wypowiedź pojawi się na stronie po zatwierdzeniu przez administratora – zazwyczaj trwa to nie dłużej niż 24 godziny. Dziękujemy za cierpliwość!
Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie