Koncert zespołu Michała Wierby w MCK
Na pomysł stworzenia zespołu wpadł pianista i kompozytor Michał Wierba, którzy po kilku latach współpracy z Wierba & Schmidt Quintet stworzył nową grupę, z fortepianem jako instrumentem wiodącym oraz rozbudowaną sekcją instrumentów perkusyjnych. W trakcie pracy na pierwszym albumem grupy, do zespołu dołączyła Patrycja Zarychta, która w przeszłości współpracowała między innymi z Leszkiem Możdzerem i Wojtkiem Pilichowskim.
Obecnie skład zespołu tworzą: Arek Skolik- legendarny perkusista jazzowy, przez wielu uważany za najlepszego w swojej dziedzinie ‘króla swingu’, Łukasz Kurzydło – jeden z najlepszych perkusjonistów młodego pokolenia, specjalizujący się w muzyce bałkańskiej i latynoamerykańskiej, Kuba Dworak- basista związany zarówno ze sceną hip-hopową jak i jazzową.
Debiutancka płyta Michał Wierba Doppelganger Project – Orange Sky, zawiera jedenaście kompozycji, pojawiają na niej się dekonstrukcje standardów jazzowych, piosenki, fragmentaryczne interludia, quasi-romantyczne formy… Całość podporządkowana jest zamysłowi lidera aby stworzyć dzieło wyjątkowe, zaskakujące, z pogranicza jazzu i world music.
Muzykę wykonywaną przez Michał Wierba Doppelganger Project można określić jako world music/jazz. Jest tu zabawa cytatem, konwencją, swobodne poruszanie się w różnych stylistykach, nawiązania do tradycji, a pod tą powierzchowną warstwą kryję się ulotne piękno.








































MB, Foto: Mariusz Busiek

{fcomments}

{fcomments}











Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.