Teatrzyk Misia dla Krzysia w MCK
Aktorzy krakowskiego teatru Theatrum Mundi niedawno odwiedzili Skarżysko przy okazji prezentacji spektaklu ,,Rycerz Niezłomny” opowiadającego o życiu i śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego. Tym razem aktorzy zaprezentowali się przed najmłodszą częścią publiczności wystawiając „Teatrzyk Misia dla Krzysia”- opowiadający o prawdziwej przyjaźni.
A wszystko zaczęło się od tego. że niegrzeczna dziewczynka Monika wyrwała kartkę z książeczki - bajeczki o zwierzątkach zaczarowanych w zabawki i o małym chłopcu - Krzysiu. Ten brzydki uczynek sprawił, że zagubił się główny bohater bajki. Jak tu opowiadać historię bez głównego bohatera Krzysia?
W tej sytuacji zwierzątka - zabawki postanawiają, że stworzą teatrzyk dla dzieci i będą opowiadać swoje przygody po to, żeby odnaleźć swego najlepszego kolegę. Być może usłyszy o przedstawieniu, być może przeczyta plakat i wróci do swoich przyjaciół, wróci na kartki książki.
Po krótkiej przerwie i zmianie dekoracji przed publicznością zaprezentowali się uczestnicy Warsztatu Terapii Zajęciowej działający przy Stowarzyszeniu „Tęcza”, którzy wystawili Jasełka.
Na zakończenie odbyła się publiczna zbiórka pieniędzy na rzecz Towarzystwa Przyjaciół Chorych w Skarżysku.













































































M.Busiek, inf.pras, Foto: Mariusz Busiek

{fcomments}














































































M.Busiek, inf.pras, Foto: Mariusz Busiek

{fcomments}










Uwaga: Publikując komentarz, wyrażasz zgodę na Regulamin Serwisu i akceptujesz zasady przetwarzania danych osobowych opisane w Polityce Prywatności.
Nick, treść komentarza i Twój adres IP są przetwarzane zgodnie z RODO w celu moderacji i bezpieczeństwa Serwisu.