30.10.2020 Ostatnia aktualizacja 17:39, 29.10.2020

Jakub Bilski w podwójnej koronie

Autor:
UKS Relaks
Opublikowano: 22 Wrz 2020
Oceń:
1 1 1 1 1
Kategoria:
Sport
Drugi już tytuł Mistrza Polski w kickboxingu wywalczył w tym roku Jakub Bilski. Zawodnik skarżyskiego UKS Relaks-II LO wystartował w Mistrzostwach Polski w formule low kick rozegranych podczas ostatniego weekendu w Starachowicach. Zawody zgromadziły na starcie 349 zawodników i zawodniczek z 92 klubów w trzech kategoriach wiekowych: junior młodszy, junior starszy i senior. Dla naszego zawodnika był to debiut w ringowej i pełno kontaktowej formule walki a jak się w konsekwencji okazało bardzo udany. Na wstępie należy zaznaczyć, iż konsekwencją tego udanego startu było wyróżnienie go mianem najlepszego zawodnika w gronie juniorów młodszych.

Na zdobyty tytuł oraz wspomniane wyróżnienie miały wpływ trzy wygrane pojedynki w bardzo dobrym stylu. Kategoria, w której startował Jakub Bilski czyli -63,5 kg liczyła 9 zawodników. W związku z powyższym pełna rywalizacja rozpoczęła się na etapie ćwierćfinałów. W pierwszym pojedynku naprzeciw naszego zawodnika stanął Julian Graboś (Beskid Dragon Bielsko-Biała) a wynik był oczywiście wiadomy z zaznaczeniem, że przed upływem regulaminowego czasu trzech rund albowiem w drugiej rundzie po powtórnym liczeniu arbiter odesłał bielszczanina do narożnika kończąc tym samym pojedynek. Jako, że pierwsze pojedynki na takich turniejach najbardziej obciążają zawodnika psychicznie, a szczególnie młodego i w debiucie, to wygrana w takim stylu dodała Jakubowi wielkiej wiary, że te mistrzostwa mogą należeć do niego i z tym przekonaniem wyszedł do kolejnego pojedynku, którego stawką był finał.

Przeciwnikiem w walce półfinałowej był Patryk Matczak (Alien Kick Łódź) i pomimo tego, że starał się jak mógł i wytrwał do końca walki to jednak przegrał wyraźnie na punkty. Można było się już cieszyć z minimum srebrnego medalu ale nie to było celem Jakuba Bilskiego i jego trenera Piotra Lubeckiego. Na podstawie obserwacji swojego przeciwnika w poprzednich walkach, do niedzielnego finału Jakub wychodził z pełną wiarą i przekonaniem, że Kacper Śleszyński (Rebelia Kartuzy) zostanie pokonany. Tak też się stało. Jednakże ani Jakub oraz trener Piotr Lubecki nie przypuszczali, że w taki sposób. Najwyraźniej dwie poprzednie walki naszego zawodnika spowodowały negatywne reakcje co do wiary w odniesienie sukcesu i po zakończeniu pierwszej rundy został przez swój narożnik poddany. Można było się cieszyć z sukcesu i tytułu MISTRZA POLSKI.

Barwy UKS Relaks-II LO reprezentowane były na tych mistrzostwach jeszcze przez jedną zawodniczkę a mianowicie Kingę Wiśniewską (+70 kg junior młodszy). Podobnie jak jej klubowy kolega, do strefy medalowej musiała się przebić przez ćwierćfinały. Niestety, to się nie udało zważywszy na jej małe doświadczenie i przeciwniczkę, którą była podwójna Mistrzyni Polski w formułach low kick i K-1 Rules oraz Mistrzyni Europy K-1 Rules Oliwia Gajewczyk (KS Thor Szkoła Walki Ełk). Pomimo tego przebieg pojedynku był zaskakujący albowiem po pierwszej rundzie to Kinga prowadziła u wszystkich sędziów.

Druga runda była już wyrównana i zakończyła się remisowo. W trzecim starciu nasza zawodniczka zaczęła trochę słabnąć, co nie pozwoliło jej utrzymać korzystnego wyniku u dwóch sędziów. Przegrała tym samym po bardzo dobrej walce minimalnie stosunkiem 1:2.
W nadchodzących tygodniach w iście maratońskim stylu przed naszymi zawodnikami kolejne turnieje mistrzowskie. Życzymy kolejnych sukcesów.

WYNIKI (kliknij)Dodaj komentarz

Aby dodawać komentarze wypełnij poniższy formularz. Gdy komentujesz jako gość (bez zakładania konta w naszym portalu) Twój komentarz zostanie opublikowany po akceptacji moderatora. Komentarze zarejestrowanych użytkowników (możesz zarejestrować się TUTAJ) publikowane są automatycznie.

Kod antyspamowy


Odśwież

Ostatnio opublikowane

Pokazano wytyczne do projektu MPZP Górna Kolo…

Opublikowano: 29.10.2020 18:00

Komentarzy: 1

Aż 91 nowych zachorowań na COVID-19 w powieci…

Opublikowano: 29.10.2020 14:00

Komentarzy: 1

Zmarł Hubert Guza, miał 40 lat

Opublikowano: 29.10.2020 11:28

Komentarzy: 1

W Skarżysku i Suchedniowie odbyły się kolejne…

Opublikowano: 28.10.2020 21:01

Komentarzy: 37

Niewdzięczny lokator

Opublikowano: 28.10.2020 12:54

Komentarzy: 0

Drugie srebro mistrzostw Polski dla Kingi Wiś…

Opublikowano: 27.10.2020 16:18

Komentarzy: 0

II Turniej Miejskiej Ligi Piłki Siatkowej Dzi…

Opublikowano: 27.10.2020 15:28

Komentarzy: 0

Robert Dąbrowski na podium Mistrzostw Polski …

Opublikowano: 26.10.2020 21:18

Komentarzy: 0

Małżeństwo Czarneckich zwyciężyło w XVIII Mar…

Opublikowano: 26.10.2020 20:58

Komentarzy: 0

69 nowych zachorowań na COVID-19 w powiecie s…

Opublikowano: 26.10.2020 14:03

Komentarzy: 5

Ostatnie ogłoszenia


Zobacz wszystkie >

Dodaj ogłoszenie +

________________

Praca Skarżysko

Rabato.com - Gazetki promocyjne