I Halowy Turniej Piłki Nożnej Ferie z Kamienną 2015 za nami

. podnaszymW piątek 27 lutego w hali sportowej I LO im. J.Słowackiego odbyły się finały  Halowego Turnieju Piłki Nożnej Ferie z Kamienną 2015, w kategorii szkół gimnazjalnych zwyciężyła drużyna Blok Ekipa, wśród szkół ponadgimnazjalnych najlepsza okazała się ekipa Ajaxu Kościelne.

Turniej zorganizowali Radni Rady Miasta, Marek Gąska i Adam Ciok. Honorowy Patronat nad Turniejem objął Prezydent Miasta Skarżyska-Kamiennej Konrad Krönig.

Celem rozgrywek była  popularyzacja halowej piłki nożnej wśród młodzieży miasta i gminy Skarżysko Kamienna, jako formy aktywnego wypoczynku oraz utrzymania formy fizycznej w okresie ferii zimowych.  Turniej rozgrywany był w dwóch kategoriach wiekowych ; I – uczniowie gimnazjów, II -uczniowie szkół pondgimnazjalnych.

W I Halowym Turnieju Piłki Nożnej Ferie z Kamienną 2015 wzięło udział 15 drużyn:  Orły z Lipowego, Bliżyn, Młodziaki, Grupa II Gimnazjum - Blok Ekipa, Polonia Bliżyn, Nike Grzybowa Góra -gimnazja. GR 8, Ajax Kościelne, Przyjaciele Sędziego, FC Dosko, Ukulele Gostków, Opór, Chojraki, Enklawa Kamienna, Kiedyś Miałem Team - szkoły ponadgimnazjalne.

W piątek 27 lutego rozegrane zostały mecze półfinałowe oraz finały.  W pierwszym spotkaniu półfinałowym w kategorii gimnazjów Młodziaki przegrały z Polonia Bliżyn 6:1, w drugim meczu Blok Ekipa pokonała Bliżyn 6:2. Trzecie miejsce zajęła drużyna Bliżyn, która w małym finale pokonała Młodziki 4:2.

Zwycięzcą kategorii Gimnazja została drużyna Blok Ekipa, która w finale pokonała Polonię Bliżyn 3:0

Najskuteczniejszym strzelcem w tej kategorii został Mateusz Nowak z Blok Ekipy - 10 bramek.

W meczach półfinałowych kategorii szkół ponadgimnazjalnych Enklawa Kamienna  przegrała Ajaxem Kościelne  0:5 i GR8 wygrała z Kiedyś Miałem Team 5:1. W meczu o trzecie miejsce Enklawa Kamienna wygrała z Kiedyś Miałem Team  5:2.

Zwycięzcą w kategorii szkół ponadgimnazjalnych została ekipa Ajaxu Kościelne ,która wygrała w finale z GR8 7:2

Najskuteczniejszym strzelcem w tej kategorii został Piotrek Bilski (GR8) -  14 bramek

Wyniki  Gimnazja

Półfinały
Młodziki -  Polonia Bliżyn  1:6 (M.Walkowiak -  E.Adamczyk 2,K.Góral 2 ,K. Płatek 2)

Bliżyn - Blok Ekipa 2:6 (J.Cukrowski ,K.Winte - J. Śwircz, M.Nowak 3, K.Wiatr, P.Serek)

Mecz o 3 miejsce

Młodziki - Bliżyn  2:4(M.Walkowiak 2  -  J.Cukrowski 2, J.Świercz, Ł. Ozan)

Finał

Blok Ekipa - Polonia Bliżyn 3:0 (M.Nowak 2, K.Winter)

Szkoły Ponadgimnazjalne

Półfinały

Enklawa Kamienna - Ajax Kościelne  0:5 (K.Chatys, D. Połeć, P.Przygoda, B. Pięta k2  -

Kiedyś Miałem Team - GR8 1:5 (J.Stępnik - .Grzymil 3,P.Bilski 2)

Mecz o 3 Miejsce
Enklawa Kamienna -  Kiedyś Miałem Team  5:2 (M.Plucner  3, A.Tkaczyk  2 - M.Miernik, M.Sadowski)

Finał
Ajax Kościelne - GR 8 7:2 (P.Przygoda 2, D.Połeć 2, B.Piętak 2, P.Rosińsk - T.Grzmil, P.Bilski

Organizatorzy składają ogromne podziękowania dla Dyrektora I LO Piotra Lewandowskiego za przygotowanie i użyczenie hali na czas turnieju. Podziękowania za pomoc przy organizacji Danielowi Nowkowi, Bartkowi Kulińskiemu, Jackowi Mosiołkowi, Michałowi Soji i Patrycji Sufin.