Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Pięć medali świętokrzyskiej młodzieży.

Reprezentanci Świętokrzyskiego na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w sportach halowych "Opolskie 2007" poprawili już dorobek sprzed roku. Zdobyli dwa srebrne i trzy brązowe medale.
W 2006 r. były tylko dwa (złoty w badmintonie i srebro w akrobatyce). Ten wynik udało się pobić przedstawicielom siedmiu dyscyplin, a na swoje starty czekają jeszcze piłkarki ręczne KSS, reprezentacje w siatkówce oraz tenisie stołowym.

Akrobatyka.

Paweł Muskała z kieleckiej Piramidy był pierwszym zawodnikiem z regionu, który stanął na podium. W Opolu zajął trzecie miejsce w skokach. - Po eliminacjach był drugi, ale w finale "przekręcił" podwójne salto. Jestem i tak bardzo zadowolony, bo wszyscy zawodnicy zrobili swoje - ocenił trener Adam Makowski. Punktowali jeszcze: Jacek Bielecki (8. miejsce), Adrianna Szumska (9.) i Sylwia Łyżwa (13.). Występ tej grupy skoczków dał 17 punktów i dziewiąte miejsce dla Świętokrzyskiego.

Badminton.

- Wynik przeszedł nasze najśmielsze oczekiwania - nie krył radości po występie młodzieży Orlicza jej opiekun Stefan Pawlukiewicz. Zespół z Suchedniowa osiągnął nie notowany w ostatnich latach rezultat - był drugi (32 punkty za gospodarzami Technikiem Głubczyce) w klasyfikacji drużynowej, a dzięki niemu Świętokrzyskie czwarte. Najwięcej punktów przyniosły srebra w deblach - Martyny Persony i Magdaleny Gałek oraz Tomasza Persony i Filipa Przyjemskiego. Ten ostatni był też trzeci w singlu. Blisko podium (miejsca 5.-8.) byli także singliści Magdalena Gałek oraz Igor Kominek, a także duet Kominek - Krzysztof Glijer.

Brydż.

Z ośmioosobowej ekipy w Głuchołazach najlepiej wypadły pary siostrzane. Ewa i Monika Maksymiuk oraz Anna i Martyna Ksyta (wszystkie Junior Kielce) w dwóch turniejach par - na maksy i impy - były na miejscach 6.-7. i 7.-8. Świętokrzyskie zajęło szóste miejsce z dorobkiem 16 punktów.

Judo.

Jedynak z Ostrowii Ostrowiec Karol Jakubczyk walczył w Opolu w wadze do 50 kg. Został sklasyfikowany na miejscach 13.-16., co dało regionowi jeden punkt.

Podnoszenie ciężarów.

Siedem ,,oczek" dołożyli zawodnicy Stali Kunów. Także w Opolu szósta była Marta Bielecka (kat. 63 kg), a lokatę niżej Marcin Nowak (50 kg).

Taekwon-do ITF.

- Mieliśmy ogromnego pecha. Nasi najlepsi zawodnicy szybko wpadali na finalistów lub zwycięzców. Mogły być nawet trzy medale, a nie zdobyliśmy żadnego - opowiadał Rafał Gozdalski, trener KSKT Kielce. W takiej sytuacji byli Paulina Przytuła, Tomasz Rydz i Wojciech Brzozowski, którzy kończyli rywalizację w walkach na miejscach 9.-16. Wyżej były tylko Aleksandra Ciołek i Katarzyna Kaczmarska (5.-8.). Łącznie 17 punktów i 9. miejsce województwa.

Zapasy.

Tylko jednej porażki w rywalizacji w Kędzierzynie-Koźlu doznała w wadze do 40 kg Ilona Sobczyńska (Znicz Podzamcze). Uległa brązowej medalistce mistrzostw Europy Agnieszce Rakoczy (Szczyt Boguszów) i zdobyła brąz. Blisko medalu była także inna podopieczna Czesława Zaborskiego Wioletta Staniak, która rywalizację w wadze do 49 kg zakończyła na 5. miejscu. Punktowało jeszcze pięć zawodniczek (20 oczek dla Świętokrzyskiego i ósme miejsce). Wśród chłopców w stylu wolnym o krok od podium w Krapkowicach był Krzysztof Łazarski (Znicz). - Walczył o medal, był lepszy, ale dał się położyć na łopatki - powiedział trener piątego zawodnika w wadze do 46 kg. W zapasach klasycznych najwyższe, dziewiąte, miejsce zdobył Tomasz Pocheć (STS Skarżysko). Występ chłopców w dwóch odmianach dał Świętokrzyskiemu jeszcze 10 pkt.

gad

wikary

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie