Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
17°C
|
Jutro
12.09°C | 25.79°C
- Reklama -
Image

Granat Skarżysko rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

W pierwszych zajęciach wzięło udział 25 zawodników. Foto. Zbyszek Biber

Rozgrywki IV ligi świętokrzyskiej sezonu 2024/25 rozpoczną się w weekend 10/11 sierpnia 2024, piłkarze Granatu Skarżysko rozpoczęli dzisiaj przygotowania do nowego sezonu, na pierwszym treningu pojawiło 25 zawodników. Trening poprowadził nowy szkoleniowiec Dawid Sala. 

Mimo, że zarząd klubu nie postawił przed nowym trenerem konkretnych celów, wszyscy mają nadzieję na poprawę wyników w nadchodzącym sezonie. Głównym założeniem jest, aby zespół prezentował lepszą grę niż w poprzedniej rundzie i skupił się na rozwoju młodych zawodników, zarówno tych ze Skarżyska, jak i nowych, którzy dołączą do drużyny. Trener chce zbudować drużynę ambitną, walczącą i zdeterminowaną, która w każdym meczu będzie walczyć o trzy punkty.


Jednym z priorytetów nowego trenera jest odświeżenie i wzmocnienie kadry. Celem jest, aby Granat walczył o miejsca w górnej części tabeli, zamiast martwić się o utrzymanie. Nowy szkoleniowiec zdaje sobie sprawę, że oczekiwania kibiców są wysokie, ale podkreśla, że nie chce obiecywać walki o awans. Zamiast tego, chce skupić się na budowaniu drużyny, która będzie dawała z siebie wszystko na boisku.

- Chce, żeby ten zespół grał troszkę lepiej niż w poprzedniej rundzie i żeby młodzież się rozwijała, czy to ze Skarżyska, czy jakakolwiek młodzież, która będzie przychodzić z zewnątrz, moim celem będzie na pewno taki, że w każdym meczu po prostu walczymy o trzy punkty, a jak będzie, to już boisko i liga zweryfikuje - podkreśla Dawid Sala.

Jednym z największych wyzwań, przed którymi stoi nowy trener, jest słaba infrastruktura klubu. Obiekt, na którym trenuje drużyna, nie zmienił się od lat, a wręcz uległ pogorszeniu. Trener wyraża nadzieję, że nowe władze miasta w końcu zainwestują w nowy stadion. Zmodernizowana infrastruktura wpłynęłaby pozytywnie na morale zespołu, działaczy oraz kibiców, podnosząc prestiż klubu.

Dawid Sala wchodzi w swoją rolę z dużym optymizmem i nadzieją na lepszą przyszłość. Choć nie ma postawionych konkretnych celów, jego priorytetem jest poprawa gry, rozwój młodych talentów oraz budowanie ambitnego zespołu. Kibice mogą być pewni, że trener dołoży wszelkich starań, aby Granat prezentował się jak najlepiej i dążył do zwycięstw w każdym meczu.

- Na pewno odrobiliśmy lekcje z poprzedniego sezonu, gdzie troszeczkę brakło jakości w transferach i w tym momencie, i ilościowo, i uważam, że jakościowo będzie znaczna poprawa. Nie chcę odkrywać wszystkich kart, jesteśmy z tymi zawodnikami dogadani, aczkolwiek do finalizacji brakuje jeszcze podpisów na umowach transferowych — podkreśla Piotr Dejworek, dyrektor sportowy klubu.

- Szczególny nacisk położyliśmy na wzmocnienie defensywy. I w tym momencie dziś na zajęciach jest trzech nowych obrońców, którzy mam nadzieję, że uzupełnią i zwiększą rywalizację w defensywie i zobaczymy jeszcze kto z dotychczasowych, ewentualnie nowych zawodników linii obrony z nami zostanie. Tutaj decyzję będzie podejmował trener, moim zadaniem będzie jakby finalizacja tych transferów — dodaje.

- Jeżeli chodzi o środek pola, nie przewidujemy większych zmian, natomiast następuje tutaj ogromne w mojej ocenie wzmocnienie. Chodzi tu o powrót do treningu Wiktora Bartoszka. Wiktor już w czerwcu trenował z nami, ale nie wyraziliśmy zgody na udział jego w meczach. Chcieliśmy, żeby ta kontuzja była do końca doleczona i dziś Wiktor już wchodzi z zespołem w trening z taką samą intensywnością jak jego koledzy. Szykuje się duża zmiana, jeżeli chodzi o formację ofensywną. Zainteresowanie duże Bartkiem Książkiem powoduje, że może dojść do transferowania Bartka do innego klubu — zaznacza Piotr Dejworek.

- W jego miejsce trafia Kuba Chrzanowski, zawodnik, który ma ogromne doświadczenie, przeszłość trzecioligową i z pewnością spokojnie zastąpi Bartka. Ja mam nadzieję, że będzie starał się być jeszcze lepszym, bo Bartek dał dużo, dał 22 bramki, to trzeba uszanować. Na dzień dzisiejszy to tyle, na pewno nie jest to jeszcze koniec tego katalogu transferowego, bo jeszcze w środę spodziewam się jednego zawodnika też do środka pola na pozycję 8-10 - mówi Piotr Dejworek.

- Największą dla mnie osobiście stratą jest odejście Karola Dudzika, zawodnika, który był z nami 4 lata, zawodnika, który naprawdę mógłby stanowić wzór do naśladowania dla wielu młodszych kolegów. Karol od tej rundy będzie występował w drużynie naszego ligowego rywala, Beniaminka 4. Ligi, Naprzodu Jędrzejów. Drugim ubytkiem jest Mateusz Górecki, jest to związane z sytuacją zawodową Mateusza, wyjazd za granicę, planowany powrót dopiero we wrześniu, więc ominięty cały okres przygotowawczy z trenerem uzgodniliśmy, że w takiej sytuacji, taki zawodnik po prostu już jakby nie będzie przygotowany do sezonu — powiedział Piotr Dejworek.

- Jeszcze, jeśli chodzi o zawodników nowych, nie wspomniałem tutaj o powrotach, z wypożyczenia z KSZO wraca Igor Krzepkowski, nasz wychowanek, rocznik 2006, z wypożyczenia do Sandecji Nowy Sącz wraca Gabriel Piątek, rocznik 2006, więc również ten katalog młodzieżowców znacznie się poszerza i to są zawodnicy, którzy na pewno bardzo wzmocnią rywalizację, jeżeli chodzi o pozycję młodzieżowców w drużynie — dodał Piotr Dejworek.

- Rozpoczynamy przygotowanie do nowego sezonu. Bardzo byśmy chcieli, żeby ta drużyna prezentowała się dobrze, żeby cieszyła oko, żeby wizyta na meczu była dla kibica przyjemnością. Oczywiście, boisko będzie wszystko weryfikowało. Chcielibyśmy, żeby na miarę naszych możliwości, bo tutaj trzeba mieć cały czas na uwadze, Granat Skarżysko jest klubem czwartoligowym. Chcielibyśmy oczywiście, żeby nasza sytuacja sportowa była jeszcze lepsza. Natomiast trzeba to brać pod uwagę, że borykamy się przecież z ciągłymi problemami. Począwszy od naszego obiektu, stadionu miejskiego, na którym gramy, który ma być, jak wiemy budowany. Są jakieś problemy, czytamy o tym wszyscy w mediach, no ale liczymy na to, że miasto rzeczywiście tę inwestycję przeprowadzi. Ale nie sposób nie zauważyć tego, że przecież poza samym stadionem i tą inwestycją, musimy zapewnić także boisko treningowe — powiedział Grzegorz Żuk, prezes Granatu Skarżysko.

W okresie przygotowawczym Granat rozegra cztery spotkania kontrolne, rwalami skarżyskiej druzyny będą: Oronka Orońsko, Łysica Bodzentyn, KS Stara Błotnica i Drogowiec Jedlińsk.

 02 03 04  07 08 09 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51 52 53 54 55 56 57

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie