Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
16°C
|
Jutro
12.7°C | 25.8°C
- Reklama -
Image

MKS Gala i STS na finałach ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of Moving

Za nami jubileuszowa 30. edycja Ogólnopolskich Mistrzostw Minisiatkówki im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of Moving, która odbyła się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach. W trzydniowym turnieju wzięło udział 1.536 zawodniczek i zawodników, reprezentujących 384 drużyny z całej Polski. Rozegrano łącznie 1.504 mecze, co czyni tę edycję historyczną pod wieloma względami.


Tegoroczna edycja przyniosła kilka nowości: Po raz pierwszy finał centralny odbył się w Katowicach. Wprowadzono kategorię "single". Do finałów przystąpiły trzy najlepsze drużyny w każdej kategorii ("single", "dwójki", "trójki", "czwórki") dziewcząt i chłopców, zamiast dwóch, jak dotychczas.


W regionalnych rozgrywkach w całym kraju wzięło udział 52.991 uczestników, reprezentujących 16.272 drużyny w ośmiu kategoriach wiekowych. Podczas Turniejów Miejskich, Eliminacji Wojewódzkich oraz Finałów Wojewódzkich rozegrano 70.696 meczów, wyłaniając najlepsze zespoły do finałów w Katowicach.


Zawodnicy STS Skarżysko-Kamienna i zawodniczki MKS Gali Skarżysko osiągnęli następujące wyniki:

Trójka (Nadia Zagożdżon, Emilia Solecka, Zuzanna Kowalik, Amelia Stasik), trenowana przez Cezarego Lisowskiego, zajęła 16. miejsce – najlepszy wynik klubu w historii turnieju.


Singielka Liliana Bilska, pod opieką Małgorzaty Adamus, zajęła 18. miejsce. Galowa dwójka (Nina Dąbrowska, Marcelina Skorek), trenowana przez Małgorzatę Adamus i Agnieszkę Kamińską, uplasowała się na 46. miejscu.


Czwórka (Barbara Grudnicka, Monika Stachoń, Apolonia Cieślak, Maja Wrona, Nikola Lubczyńska, Lena Komada), prowadzona przez Jacka Mosiołka i Michała Waligórę, zajęła 48. miejsce.

Zarząd klubu składa serdeczne podziękowania Powiatowi Skarżyskiemu, rodzicom oraz wszystkim sympatykom klubu za wsparcie finansowe i doping, które były kluczowe dla sukcesów naszych zawodniczek. Wasze zaangażowanie motywowało nasze drużyny do walki na najwyższym poziomie.


W finałach wystąpili również chłopcy z STS Skarżysko-Kamienna:

Wojtek Swajdo w singlach zajął 17. miejsce. Czwórka (Filip Brojek, Filip Franecki, Bartosz Szymaczak, Ignacy Straczycki, Leon Szafraniec, Szymon Mytnik), prowadzona przez Tomasza Frąckiewicza i Marcina Swajdo, zajęła 46. miejsce.


Cieszymy się z osiągnięć naszych młodych siatkarzy i z niecierpliwością oczekujemy na kolejne wyzwania. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że ten turniej był niezapomniany!

 

 

 01 02 03 04 05 06 07 08 09 10

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie