Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
19°C
|
Jutro
13.21°C | 23.46°C
- Reklama -
Image

Wojtek Żaliński zakończył siatkarską karierę

Wojciech Żaliński powiedział "pas". Foto. archiwum skarzysko24

Wojciech Żaliński zakończył sportową karierę. Utytułowany siatkarz, wychowanek STS Skarżysko-Kamienna, mistrz Polski i dwukrotny triumfator Ligi Mistrzów w barwach Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, o swojej decyzji poinformował w mediach społecznościowych

Wojciech Żaliński, urodzony w Skarżysku-Kamiennej, rozpoczął swoją siatkarską podróż jako młody talent w drużynie STS Skarżysko-Kamienna, by później stać się nieodłączną częścią historii siatkówki w Radomiu. Jego wkład w rozwój tego sportu w naszym regionie jest niezaprzeczalny.

Przez lata Żaliński zdobywał doświadczenie i osiągał sukcesy, reprezentując barwy różnych klubów, w tym KS Jadar Radom, AZS Politechniki Warszawskiej, i Trefla Gdańsk. Jednak to jego powrót do Radomia, jako członek drużyny Cerrad Czarnych, stał się punktem zwrotnym w jego karierze. Jako kapitan Cerrad Czarnych, Żaliński kierował drużyną przez trudne i triumfalne chwile na parkiecie. Jego poświęcenie i determinacja przyczyniły się do osiągnięcia wielu sukcesów.

Po latach spędzonych na boiskach PlusLigi, Wojciech Żaliński przeniósł się do Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle. Tam zanotował swój największy sukces, zdobywając mistrzostwo Polski w sezonie 2021/2022 oraz dwukrotnie wygrywając Ligę Mistrzów.

Niestety, w sezonie 2023/2024 doświadczony siatkarz musiał zmierzyć się z kontuzją kolana, która uniemożliwiła mu kontynuację występów na ligowych parkietach.

Wojtek Żaliński, będący nie tylko wybitnym sportowcem, ale także inspiracją dla wielu młodych siatkarzy, pozostaje legendą w historii radomskiej i skarżyskiej siatkówki, a jego osiągnięcia na boisku zapisane są na kartach historii polskiego sportu.

 - Po wielu latach zawodowej gry w siatkówkę postanowiłem powiedzieć "pas". Z tego miejsca dziękuję wszystkim kolegom, z którymi mogłem dzielić szatnię, trenerom, członkom sztabów szkoleniowych, prezesom, pracownikom administracji klubów, kierowcom autokarów oraz kibicom klubów, których barwy reprezentowałem - napisał Wojciech Żaliński. 

- Niby na końcu ale zdecydowanie najmocniej dziękuję swoim bliskim - chronologicznie: rodzicom, siostrze oraz żonie i dzieciom. To dzięki Wam - rodzicom Ewa Żalińska, Robert Żaliński mogłem spełnić dziecięce marzenia i zostać zawodowym siatkarzem. Kasia - to z Tobą zakochałem się w siatkówce grając na działce. Diana, Franek i Ola - Wam dziękuję przede wszystkim za to, że to siatkówka decydowała gdzie jest nasz dom a Wy zawsze byliście i jesteście w nim razem ze mną. Teraz czas na znalezienie nowej drogi i podążanie nią spełniając kolejne marzenia - dodał Wojciech Żaliński. 

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie