Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

12 medali zawodników SKSW Skarżysko na turnieju w Starachowicach

Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli 10 medali. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca od 5 do 8. Foto. SKSW Skarżysko

W dniu 13 kwietnia 2024 roku w hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Starachowicach odbywał się Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin Wings Bushi-DO CUP Starachowice 2024, który zgromadził ponad 500 zawodników i zawodniczek z 51 klubów z całej Polski.

Turnie odbywał się na 5 matach w konkurencji kata i konkurencji kumite. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 14 zawodników, którzy zdobyli 10 medali. Pozostali zawodnicy zajęli miejsca od 5 do 8

- To wspaniały sukces i dobry prognostyk na przyszłość. Świadectwo, że szkolenia naszych zawodników idą w dobrym kierunku. Jestem dumny ze swoich podopiecznych, każdy z nich na macie zostawił swoje serce. Nikt nie oddal wali bez walki. Każdy walczył do końca. Czasami można było się spodziewać innego werdyktu, ale z werdyktami sędziów się nie dyskutuje — mówi sensei Zbigniew Zaborski.

- Rewelacyjnie wypadł debiutant naszego klubu Wojtek Szczubkowski, który startował zarówno w kata, jak i w kumite ostatecznie wywalczył brązowy medal w kumite. To rokuje nadzieję na lepsze wyniki sportowe, gdyż Wojtek od razu jako debiutant wystartował w bardzo mocno obsadzonym turnieju — zaznacza sensei Zbigniew Zaborski.

Przed nami kolejny turniej karate w Turku w najbliższą sobotę. Odrabiamy lekcje i jedziemy powalczyć do Turku.

Konkludując wspaniały turniej o bardzo wysokim poziomie, wymagający od zawodników wszelkich umiejętności, rewelacyjna organizacja, smaczne menu dla zawodników, sędziów trenerów i oficjeli. Brawo sensei Sebastian Kozieł Starachowicki Klub Karate Kyokushin.

W punktacji drużynowej na punkty zajęliśmy 5 miejsce, na 51 klubów to rewelacyjny wynik. Tym bardziej że z naszego klubu wystartowało tylko 14 zawodników, a inne klubu zgłosiły znacznie większa ilość zawodników nawet przekraczająca pięciokrotnie naszą liczebność. Zatem nasz wynik to rewelacyjny wynik — podkreśla sensei Zbyszek Zaborski.

 

Ogólnopolski Turniej Karate Bushi-Do Cup Starachowice 2024 Zaborek- Team i jego zdobycze na tym turnieju:

  • Zuzanna Wiśniewska U15-16 lat kumite kat +65 kg - złoto
  • Angelika Skorek U 15-16 lat kumite kat + 65 kg srebro
  • Wiktoria Aleksandrowicz U15-16 lat kumite do 60 kg złoto
  • Jessica Skorek U 9-10 lat kumite do 33 kg złoto
  • Maja Oleksiak U 15-16 lat kumite do 50 kg złoto
  • Zuzanna Karpeta U 9-10 lat kumite do 33 kg srebro
  • Wiktoria Sokół U 17-18 lat kumite do 55 kg srebro
  • Jakub Adamski U 13-14 lat kumite do 55 kg brąz
  • Wojciech Szczubkowski U 9-10 lat do 30 kg brąz (debiutant w klubie)
  • Jakub Adamski U 13-14 lat kata srebro

Dominik Potępa, Jakub Galant, Igor Fornal, Maria Garbala, Szymon Libich tym razem bez medalu, ale po wspaniałych walkach ostatecznie na miejscu 5-8.

01 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 12

Redakcja's Avatar

Redakcja

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie