Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Młodzicy STS Skarżysko rywalizowali w ćwierćfinałach Mistrzostw Polski w Poznaniu

Nasza drużyna zdobyła wiele cennych doświadczeń –podkreślał Grzegorz Wierzbowicz.

Drużyna STS-u Skarżysko-Kamienna uczestniczyła w turnieju ćwierćfinałowym Mistrzostw Polskich Młodzików, który odbył się w Poznaniu w dniach 6 i 7 kwietnia. Pomimo wysiłków zajęli trzecie miejsce i nie uzyskali awansu do półfinałów.


Wyjazd do Poznania odbył się 5 kwietnia jednym autokarem w towarzystwie przyszłych konkurentów, zespołów AKS V Liceum Rzeszów oraz Karpat Krosno. Młodzicy STS Skarżysko pierwszy mecz rozegrali z faworytem turnieju, AKS-em Rzeszów, przegrywając w obu setach do 19. Następnie zmierzyli się z gospodarzami, Energetykiem Poznań, i ponownie nie zdołali wygrać, co ostatecznie wykluczyło ich z awansu półfinału.

W ostatnim meczu podopieczni trenerów Grzegorza Wierzbowicza i Tomasza Frąckiwicza pokonali Karpaty MOSiR Krosno 2:0 i ostatecznie uplasowali się nw trzecim miejscu.

- Z optymizmem patrzymy w przyszłość. W ubiegłym roku zajęliśmy trzecie miejsce w 1/8 Mistrzostw Polski, w tym roku też trzecie, ale już w 1/4. Większość chłopców to rocznik 2010, a więc w przyszłym roku nadal będą młodzikami. Nasza drużyna zdobyła wiele cennych doświadczeń – zaznacza Grzegorz Wierzbowicz.

Trener Grzegorz Wierzbowicz zauważył pozytywne aspekty turnieju, takie jak ogromne doświadczenie zdobyte przez drużynę oraz perspektywy na przyszłość, mając na uwadze młody wiek większości zawodników. Podkreślił również wsparcie, jakie otrzymali od różnych instytucji i osób prywatnych, które umożliwiły im udział w turnieju.

-  Pragniemy serdecznie podziękować tym, bez których nasz wyjazd nie doszedłby do skutku. Dziękujemy grupie kandydatów w wyborach samorządowych Komitetu Wyborczego Marka Materka za ich prywatne wpłaty. Nasz wyjazd wsparło Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, oraz niezawodni rodzice. Jeszcze raz gorąco dziękujemy sponsorom. To dzięki Wam nasi młodzi siatkarze mogą się rozwijać i reprezentować Skarżysko na arenach ogólnopolskich - podsumował trener Wierzbowicz. 

 

Wyniki turnieju 1/4 mistrzostw Polski młodzików siatkówce

STS Skarżysko – AKS V LO Rzeszów (19:25, 19:25)
STS Skarżysko – ENEA Energetyk Poznań 0:2 (18:25, 13:25)
STS Skarżysko – Karpaty MOSiR Krosno 2:0 (25:21, 25:16)

STS Skarżysko zagrał w składzie: Patryk Zarzycki, Jakub Wróbel, Bartłomiej Tarka, Olgierd Kęczkowski, Jan Piątek, Kacper Kaczmarczyk, Kornel Dudek, Aleks Ćwieluch, Aleks Kwiecień, Przemysław Kocz. Trenerzy: Grzegorz Wierzbowicz i Tomasz Frąckiewicz.

01 02 03

Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie