Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zawodnicy SKSW Skarżysko brali udział w Mistrzostwach Polski w Bartoszycach i w Polish Fighter Cup

W dniu 25 listopada w sobotę w Bartoszycach obyły się 38. Mistrzostwa Polski Karate Kyokushin Młodzieżowców i Juniorów z udziałem 204 zawodników, reprezentujących 60 klubów sportowych z całej Polski. Otwarcia mistrzostw dokonał Burmistrz Bartoszyc Piotr Petrykowski. Sędzią głównym shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Roman Wożniak.

Organizatorem mistrzostw był Bartoszycki Klub Kyokushin Karate prowadzony przez sensei Andrzeja Litwina. Mistrzostwa odbyły się pod patronatem Wojewody Warmińsko Mazowieckiego. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało troje zawodników w osobach: Wiktoria Sokół, Olaf Piwowarczyk i Bartek Gładyś. Wszyscy zawodnicy po swoich walkach eliminacyjnych, zakończyli swoje zmagania w walce o miejsca na podium. Dotarli do ćwierćfinałów.

Bardzo wysoki poziom walk oraz nie bardzo szczęśliwe losowanie spowodowało to, że nasi zawodnicy zakończyli swoje walki w ćwierćfinałach i zajęli miejsca od piątego do ósmego. To bardzo cenna dla nas lekcja, z której wyciągamy wnioski, poprawimy błędy by osiągać sukcesy także na zawodach takiej rangi – mówi Zbigniew Zaborski trener skarżyskich karateka.

Kolejnego dnia 26.11.2023 niedziela odbył się Ogólnopolski Turniej KyokushinShihkyokushin pod nazwą Polish Fighter Cup organizowany przez Kolski Klub Karate Kyokushin Karate. W turnieju wystartowało ok. 250 zawodników z 20 klubów z całej Polski. Skarżyski Klub Sportów Walki Kyokushin-Karate reprezentowało 3 zawodników: Zuzanna Karpeta, Jakub Galant oraz Jakub Adamski, sędzią był sensei Zbigniew Zaborski. Skarżyski Klub Sportów Walki w tym turnieju wywalczył 3 medale. Wielkie gratulacje dla zawodników.

Złotymedal w Polish Fighter Cup Koło 2023 zdobyli:

1. Zuzanna Karpeta w kumite
2. Jakub Adamski w kata

Brązowy medal w Polish Fighter Cup Kolo 2023:

1. Jakub Galant w kumite

Miejsce V-VIII w kumite zdobył także :

1. Jakub Adamski

To podwójny sukces zawodników Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate”Zaborek-Team.

- Na pierwszy turniej karate do Bartoszyc pojechali juniorzy, a na drugi turniej pojechali w większości debiutanci klubu, którzy także pokazali, że są dobrze przygotowani i mogą rywalizować z bardziej doświadczonymi zawodnikami i zdobywać medale. Dziękuję wszystkim zawodnikom za wspaniałą postawę na macie w obu turniejach i walkę do samego końca. Dziękuję rodzicom, opiekunom.
Przed nami kolejne turnieje: Randori CUP w najbliższą sobote 2 grudnia i Mistrzostwa Litwy w Wilnie 10 grudnia. Staramy się jeździć na zawody za pieniążki klubowe i znaczne wsparcie rodziców. Jesteśmy najlepszym klubem Karate Kyokushin w naszym mieście. Promujemy miasto jak nikt inny w Kraju i za granicą - konkluduje Prezes SKSW „Kyokushin-Karate” Zaborek-Team sensei Zbigniew Zaborski.Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie