Jutro
16.51°C | 26.79°C
Image

Wysokie zwycięstwo Dzików Skarżysko w Tumlinie

W niedzielę 22 października zespół Dzików Skarżysko w ramach 10. kolejki spotkań A klasy, grupy I zagrał na wyjeździe ze Skałą Tumlin, mecz zakończył się wysokim zwycięstwem skarżyskiej drużyny 6:0.

Po pierwszych 45 minutach Dziki prowadziły 3:0. Pierwsza bramka padła w 21 minucie spotkania po trafieniu Dawida Brzozowskiego, w 25. minucie Wojciech Filipiak wpakował piłkę do własnej bramki i skarżyszczanie prowadzili już 2:0. W 37. minucie spotkania gospodarze stracili jednego zawodnika, Albert Michta ujrzał drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. W 41. minucie wynik meczu podwyższył Norbert Szydełko.

W 78. Andrzej Gadecki wpisał się na listę strzelców i Dziki prowadziły już 4:0. Dwie minuty później kolejna czerwona kartka dla zawodnika Skały Tumlin, drugą żółtą kartką ukarany został Łukasz Hyb. W 88 minucie podopieczni trenera Cezarego Nowaka stanęli przed szansą strzelenia kolejnej bramki, tym razem z rzutu karnego. Do „jedenastki” podszedł Andrzej Gadecki, jego strzał obronił Grzegorz Simkiewicz, bramkarz gospodarzy, jednak przy dobitce był już bezradny. Wynik meczu ustalił Kacper Gładyś w 90. minucie spotkania.

W 11 kolejce spotkań Dziki Skarżysko zagrają na Dzik Arenie z liderem Astrą Piekoszów, mecz odbędzie się w sobotę, 28 października, godz. 14.00.

Skała Tumlin – Protor Dziki Skarżysko 0:6 (0:3)

1:0 Dawid Brzozowski ‘21
2:0 Wojciech Filipiak (samob.) ‘25
3:0 25, Norbert Szydełko ‘41
4:0 Andrzej Gadecki ‘78
5:0 Andrzej Gadecki ‘88
6:0 Kacper Gładyś ‘90

Dziki: Patryk Sieczka – Fabian Fuk, Mariusz Płusa, Damian Fąfara, Paweł Rzeszowski (77. Adrian Nowocień) – Kacper Gładyś, Dawid Dulęba (64. Maciej Arent), Maciej Kwaśniewski, Norbert Szydełko (46. Mateusz Winter) – Mateusz Witkowski (61. Andrzej Gadecki), Dawid Brzozowski (82. Oskar Jankowski) Trener Cezary Nowak i Łukasz Kądziela.

Wyniki 10. kolejki (21-22 października): Klonówka Masłów - Polonia Białogon Kielce 2:2, Zryw Łopuszno - Radiators Stąporków (odwołany) , Politechnika Świętokrzyska Kielce - Górnik Rykoszyn 2:2, Astra Piekoszów - Moravia II Morawica 1:2, Zenit Chmielnik - Lechia Strawczyn 8:0 , KS Smyków - Victoria Mniów 2:5