Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

X Międzynarodowy Turniej Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna Cup 2023

W sobotę 7 października, w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Suchedniowie odbył się kolejny IX Międzynarodowy Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna Cup 2023, który zgromadził około 400 karateka z 30 klubów z całej Polski oraz zawodników z Czech, Ukrainy, Łotwy, Litwy. Nie dotarli zgłoszeni zawodnicy z Maroka. Skarżyski Klub Sportów Walki „Kyokushin-Karate” reprezentowało 17 zawodników i zawodniczek w tym pięcioro debiutantów, którzy zdobyli 17 medali indywidualnych i czwarte miejsce drużynowo.

Zanim zawodnicy rozpoczęli sportową rywalizację odbyło się uroczyste otwarcie turnieju, podczas którego wręczono podziękowania osobom i instytucjom, dzięki którym turniej doszedł do skutku. Oficjalnego otwarcia turnieju dokonał Krzysztof Adamiec, przewodniczący Rady Miejskiej w Suchedniowie.

Później przyszedł czas na rywalizację sportową w kilkunastu kategoriach wiekowych, po ponad pięciogodzinnych walkach wyłonieni zostali zwycięzcy.


- Niestety nie udało się stanąć na podium drużynowym. Ekipy zagraniczne zgłosiły znacznie większe składy zawodników, a Kielecki Klub Sportowy Karate Kyokushin z Kielc nawet czterokrotnie przebił liczebnie nasz klubu. Niestety wielu naszych zawodników albo było chorych, albo mieli kontuzje po ostatnich startach stąd tak mała liczba zawodników broniących tytułu z ubiegłego roku - podkreśla sensei Zbigniew Zaborski.

- W tym roku musieliśmy odbywać nasz skarżyski turniej w Suchedniowie. To dziwne, impreza skarżyska zmuszona do przeniesienia na suchedniowski teren. Nie mieliśmy na to wpływu, a impreza musiała się odbyć. Od wielu lat jest to impreza cykliczna i umieszczana w kalendarzu imprez Polskiego Związku Karate, Polskiej Federacji Karate Shinkyokushinkai oraz EKO organizowana była w hali sportowej w Skarżysku-Kamiennej. Rezerwacja hali sportowej w naszym mieście nastąpiła już pół roku wcześniej. może nawet jeszcze wcześniej i wpisana w kalendarz imprez MCSiR Skarżysko-Kamienna. Jednak w ostatniej chwili musiała zostać przeniesiona. Musieliśmy stanąć na przysłowiowej głowie, aby ją dopiąć na ostatni guzik, a czasu było mało. Musieliśmy zmieniać zaproszenia. Niektóre kraje do nas nie przyjechały z powodu zbyt krótkiego czasu na zmianę wniosku o wizy, bo wszystko trzeba było zmieniać, adresy etc. No cóż daliśmy radę mimo przeciwności jakie napotkaliśmy – podkreśla sensei Zbigniew Zaborski.

- Szkoda bo impreza promująca nasze miasto nasz region nie odbyła się w Skarżysku-Kamiennej, lecz w Suchedniowie. Wiele skorzystał na promocji region Suchedniowa. Gościnność na tej ziemi była wspaniała. Ludzie odpowiedzialni za hale bardzo nam pomogli szczególnie kierownik hali Krzysztof Adamiec. Tą wspaniałą gościnność podkreśliła także Minister Anna Krupka, która przybyła na turniej- mówi sensei Zaborski, a zatem

Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” zdobyli 17 medali indywidualnych w tym 5 złotych medali, 7 srebrnych medali i 5 brązowych medali oraz 4 miejsce drużynowo na 30 uczestniczących klubów.

Złote medale w zdobyli:

1. Angelika Skorek
2. Jakub Galant – pierwszy start w zawodach debiutant
3. Wiktoria Aleksandrowicz
4. Zuzanna Wiśniewska
5. Piotr Kwiecień

Srebrne medale zdobyli:

1. Zuzanna Karpeta
2. Jessica Skorek
3. Maja Oleksiak
4. Wiktoria Sokół
5. Olaf Piwowarczyk
6. Bartosz Gładyś
7. Maria Garbala

Brązowe Medale zdobyli:
1. Szymon Libich
2. Szymon Zych
3. Dawid Faliszewski
4. Dominik Potępa
5. Dawid Żmijewski – pierwszy start w zawodach debiutant

Najlepszą zawodniczką turnieju - Angelika Skorek - Skarżysko-Kamienna

Najlepszym zawodnikiem turnieju – Girts Andrejevs - Łotwa

Drużynowo:
1. Kielce
2. Kobierzyce
3. Łotwa
4. Skarżysko-kamienna

To wspaniały sukces Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” na IX Międzynarodowym Turnieju Karate Shinkyokushinkai Skarżysko-Kamienna CUP 2023

- Dziękuję rodzicom, opiekunom oraz mojej żonie Kasi za profesjonalną weryfikację zawodników przygotowanie nagród dyplomów, a także mojemu synowi Kacprowi za profesjonalną obsługę programu kumite technology. Dziękuję wszystkim, sponsorom, ludziom dobrego serca. To sukces nas wszystkich rodziców, dzieci, opiekunów. Przed nami kolejne bardzo ważne wyzwanie  Mistrzostwa Polski, które odbędą się w najbliższą sobotę we Wrocławiu- dodaje sensei Zaborski. 


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie