Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Turniej Tenisowy z okazji 100-lecia Skarżyska-Kamiennej

W dniach 14-16 lipca na kortach tenisowych STT Smecz na Bernatce  rozgrywany był  Turniej Tenisa Ziemnego z okazji 100-lecia miasta Skarżyska-Kamiennej. W turnieju wzięło udział ponad 80 zawodników w tym czołówka tenisistów amatorów w Polsce. W turnieju wystąpił również skarżyszczanin Tomasz Moczek sparingpartner Igi Świątek. Swoich sił próbował również starosta skarżyski Artur Beurs.

W uroczystym otwarciu turnieju, które miało miejsce w sobotę 16 lipca udział wzięli m.in. Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta miasta Skarżyska-Kamiennej, starosta skarżyski Artur Berus, Bogusław Ciok, wiceprzewodniczący Rady Miasta Skarżyska-Kamiennej. Turniej oficjalnie otworzył prezes Skarżyskiego Towarzystwa Tenisowego Smecz Andrzej Jęcek.

- To wydarzenie wspaniale się wpisuje w obchody 100-lecia miasta. Życzę wszystkim wspaniałych przeżyć sportowych, wspaniałej rywalizacji. Jestem niezmiernie zadowolony z tego, że w turnieju bierze udział czołówka amatorskiego tenisa ziemnego w Polsce. Zachęcam wszystkim do częstszego odwiedzania Skarżyska, to nie tylko korty tenisowe ale również innego atrakcje w Skarżysku i okolicach – mówił podczas otwarcie turnieju  Krzysztof Myszka, zastępca prezydenta Skarżyska-Kamiennej.

- Dzisiaj możemy powiedzieć, że Skarżysko, Powiat Skarżyski jest stolicą tenisa ziemnego w Polsce, bo mamy tylu ambasadorów z całego kraju. Jest tez z nami Tomasz Moczek sparingpartner Igi Świątek, który zaszczycił nas swoją obecnością na naszym turnieju. Życzę miłej zabawy, zwycięstw. Wszyscy, którzy uprawiają sport są zwycięzcami - podkreślał starosta Artur Berus.

Turniej stał na wysokim poziomie, kibice tenisa oglądali kilka na prawdę świetnych pojedynków zwłaszcza finałowych. 

W finale kategorii open skarżyszczanin Tomasz Moczek pokonał Pawła Lipkę 2:1 (6:4, 2:6, 10:5). Mecz był tak zacięty, że nie wytrzymała rakieta Tomasza Moczka.  Złamana rakieta  podczas finałowego meczu wraz z autografem stanie się przedmiotem licytacji na najbliższym Balu Miłośników Sportu

W finale kobiet Lena Takmażdżan wygrała z Katarzyną Nowak 2:0 (6:0, 6:2). 

Turniej odbył się pod patronatem Urzędu Miasta, Starostwa, Urzędu Marszałkowskiego, rozgrywany był  w ramach rozgrywek Polskiego Związku Tenisowego.

WynikTurniej Tenisa Ziemnego z okazji 100-lecia miasta Skarżyska-Kamiennej.

Kategoria: 40+

Gra pojedyncza: Mężczyźni

 1. Richard Stempnowski, 2. Rafał Paliński, 3-4. Mariusz Gosik, Łuksz Puk Łukasz.

Kategoria: 50+

Gra pojedyncza: Mężczyźni 

1. Maciej Nowak, 2. Robert Stępień, 3-4. Zbigniew Dąbrowski, Dariusz Kardaś.

Kategoria: 60+

Gra pojedyncza: Mężczyźni - 1. Jan Papierz, 2. Jan Janiszak, 3-4. Artur Gałach, Dariusz Gąbka

Kategoria: Open

Gra pojedyncza: Kobiety 
1. Lena Takmadżan, 2. Katarzyna Nowak, 3-4. Izabela Dubowik, Gabriela Gregorczyk.

Kategoria: Open

Gra pojedyncza: Mężczyźni 

1. Tomasz Moczek, 2. Paweł Lipka, 3-4. Kamil Kopycki, Leszek Wrzesień.

Kategoria: Open

Gra podwójna: Mieszany 

 
1. Katarzyna Nowak, Leszek Wrzesień, 2. Lena Takmadżan, Przemysław Sioda, 3-4. Julia Lubomirska, Tomasz Moczek,  3-4. Dorota Pawłowska, Michał  Niewiadomski.


Pełne wyniki turnieju >>> 


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie