Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zawodniczki Gali Skarżysko uczestniczył w finałach Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving w minisiatkówce dziewcząt

W dniach od 7 do 9 lipca 2023 r. w Arenie Gliwice rozgrywano turniej Finałowy Mistrzostw Polski Kinder Joy of Moving w minisiatkówce dziewcząt i chłopców, w wieku od 11 do 13 lat, którzy rywalizowali w drużynach 2, 3 i 4-osobowych.

Ogólnopolskie Mistrzostwa w Mini siatkówce o Puchar KINDER Joy of moving to nie tylko największe i najważniejsze wydarzenie siatkarskie dla dzieci i młodzieży w naszym kraju, ale i serce programu KINDER Joy of moving!

Od 2007 roku Polski Związek Piłki Siatkowej współpracuje z Grupą Ferrero w Polsce przy realizacji tego projektu, wspólnie aktywizując tysiące dzieci do sportowej zabawy! Droga do finału prowadziła przez kilkumiesięczne eliminacje w całej Polsce, w turniejach miejskich, eliminacjach wojewódzkich oraz finałach wojewódzkich zagrało blisko 45 tysięcy młodych adeptów siatkówki.

Wszystkie zawodniczki MKS Gala spisały się rewelacyjne uzyskując najlepszy wynik klubowy w ostatnich latach w rozgrywkach finałowych Kindera , bo aż trzy drużyny zakwalifikowały się do rozrywek ogólnopolskich .

Na parkiecie Areny Gliwice reprezentowały Nasz klub:

Dwójki

Nadia Zagożdżon, Emilia Solecka, Zuzanna Kowalik, Amelia Stasik

Trener: Pani Małgorzata Adamus

Trójka

Monika Stachoń, Basia Grudnicka, Gabriela Rak, Maja Wrona, Apolonia Cieślak.

Trener: Pan Cezary Lisowski

Czwórka

Wiktoria Karcz, Amelia Barszcz, Maria Figarska, Maja, Kosowska, Gabriela Ubysz, Nikola Fornal.
Trener :Michał Waligóra

Najlepszy wynik w rozgrywkach ogólnopolskich uzyskał najmłodszy zespół w kategorii Dwójek zajmując 21 miejsce w kraju. Warto podkreślić , że niewiele zabrakło aby zawodniczki awansowały do grupy grającej o miejsca 1-16 . Zespół Trójek i Czwórek zajął 31 miejsce w Polsce.

W ciągu 3 dni turniejowych zawodniczki rozgrywały minimum 3 mecze dziennie ( w drugim dniu 6 meczy) zdobywając doświadczenie w rywalizacji sportowej na poziomie ogólnopolskim .

Od początku piątkowe zmagania obserwowały Joanna Wołosz – rozgrywająca reprezentacji Polski oraz Malwina Smarzek – atakująca reprezentacji Polski. W pierwszym dniu zmagań drużyny rozgrywały swoje mecze w fazie grupowej. Zespoły w danej kategorii (32 drużyny) zostały podzielone na osiem grup. Mecze rozgrywają systemem „każdy z każdym”. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy w dalszej części turnieju grały o miejsca 1-16. Zespoły, które zajęły w grupach miejsce odpowiednio trzecie i czwarte w kolejnym dniu zmagań grały o miejsca 17-32. Należało podkreślić, że zespoły prezentowały bardzo wysoki poziom sportowy. Widać było zaangażowanie w każdą akcję. A to wszystko przy wspaniałym dopingu rodziców. W godzinach popołudniowych do PreZero Areny Gliwice zawitali nowi goście, którzy obserwowali grę zdolnych młodych siatkarek i siatkarzy. Mowa o Dawidzie Dulskim, atakującym Aluron CMC Warty Zawiercie, Kamila Szymury, libero PSG Stali Nysa oraz Artur Szalpuk, przyjmujący Projektu Warszawa. W drugiej części dnia grę młodych sportowców obserwował także Sebastian Świderski, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Przypomnijmy, że główną ideą Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce im. Marka Kisiela o Puchar KINDER Joy of moving poza zdobywaniem doświadczenia siatkarskiego przez młodych adeptów siatkówki, jest przede wszystkim promocja aktywnego stylu życia wśród najmłodszych, ale i nauka uniwersalnych wartości sportu przez wspólną zabawę!

Zarząd MKS Gala Skarżysko podjął wszelkie możliwe i dostępne działania w celu uzyskania pomocy w organizacji wyjazdu aż piętnastu zawodniczek na finał ogólnopolski i Pragnie PODZIĘKOWAĆ:

- Prezydentowi Miasta Konradowi Krönigowi za objęcie honorowym patronatem wydarzenia
- Gminie Skarżysko-Kamienna za wsparcie w ramach zadania własnego gminy Skarżysko z zakresu przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod nazwą : Udział zawodniczek w ogólnopolskich mistrzostwach w mini siatkówce o puchar Kinder Joy of moving w Gliwicach
- Zarządowi Województwa Świętokrzyskiego za wsparcie w ramach zadania : Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej ; Tytuł zadania : udział zawodniczek w ogólnopolskim turnieju finałowym Mini siatkówki,
- Staroście Skarżyskiemu, Zarządowi Powiatu Skarżyskiego, Radzie Powiatu Skarżyskiego za finansowe wsparcie działań transportowych
- Panu Łukaszowi Żuchowskiemu Prezesowi Zarządu Spółki Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji
- Panu Jerzemu Urbanowi z firmy Barel Jerzy Urban i Wspólnicy Sp.j, ( za wsparcie finansowe podczas turniejów eliminacyjnych)

Podziękowania składamy również wszystkim rodzicom wspierających swoje dzieci a Nasze zawodniczki, Trenerom drużyn : Pani Małgorzacie Adamus, Cezaremu Lisowskiemu , Michałowi Waligórze oraz Sekretarzowi klubu Pani Agnieszce Kamińskiej (za bezinteresowną, społeczną i wielką pomoc i zaangażowanie w realizację wyjazdu !!!
 
 
     
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie