Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zuzanna Wiśniewska mistrzynią Europy, Wiktoria Sokół ze srebrnym medalem

W dniach 23-25 czerwiec 2023 w Debreczynie na Węgrzech odbyły się Mistrzostwa Europy w Karate Kyokushin. Mistrzostwa zgromadziły ponad 700 zawodników i zawodniczek z ponad 20 krajów Europy. Turniej odbywał się w trzech kategoriach: Team Kata – kata drużynowe, Indyvidual kata – kata indywidualne i kumite – walki. W turnieju wzięli udział najlepsi zawodnicy z poszczególnych krajów, którzy tworzyli kadrę narodową danego kraju.


W kadrze Polski znaleźli się także zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” podopieczni sensei Zbigniewa Zaborskiego w osobach Zuzanna Wiśniewska, Wiktoria Sokół, Wiktoria Aleksandrowicz, Maja Oleksiak , Szymon Zych a sensei Zbigniew Zaborski znalazł się w kapitule sędziów na tych zawodach.

Ponieważ wielokrotnie rozstrzygnięcie walk budzi wiele kontrowersji to w tym przypadku dla skuteczniejszej i sprawiedliwej oceny walk Europejska Organizacja Karate wprowadziła system nagrywania i wideoweryfikacji walk. Dzięki temu trudne do wychwycenia sytuacje są oceniane przez VAR specjalnego asystenta i zespół sędziów.

Zawodnicy Skarżyskiego Klubu Sportów Walki „Kyokushin-Karate” nie zawiedli.

Zuzanna Wiśniewska została mistrzynią Europy w kategorii +65 kg kobiet

Wiktora Sokół została vice-mistrzynią Europy w kategorii do 55 kg kobiet

Pozostali zawodnicy SKSW „Kyokushin-Karate” po bardzo zaciętych pojedynkach uplasowali się tuż za podium na punktowanych miejscach od 5 do 8. W klasyfikacji drużynowej Polska zajęła trzecie miejsce za reprezentacją Ukrainy i Litwy

- To wspaniale, że mogliśmy promować nasze miasto, powiat na tak wielkiej imprezie jaką były Mistrzostwa Europy na Węgrzech. Z całego serca dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzyli, którzy nas wsparli, a w szczególności dziękujemy: Panu Prezydentowi Konradowi Kronigowi i Urzędowi Miasta za wsparcie finansowe wyjazdu na Mistrzostwa Europy, Panu Staroście Arturowi Berusowi za sfinansowanie transportu na Mistrzostwa oraz wszystkim darczyńcom na zrzutka .pl - powiedział sensi Zbigniew Zaborski. 
 
- Miłośników prawdziwego mocnego karate, a nie zabawy zapraszamy do naszego klubu. Zapisy trwają cały rok tel. 601206812. Zapraszamy dzieci, młodzież oraz starszych.
Każdy u nas znajdzie coś dla siebie- dodaje. 

Zainteresowanym podajemy link, który odzwierciedla wszystkie wyniki:
                  
Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie