Paryska 232A | Skarżysko-Kamienna +48 663 01 55 99 kontakt@skarzysko24.pl
Teraz
28°C
|
Jutro
16.51°C | 26.79°C
- Reklama -
Image

Zawodnicy Plus Ligi gościli w Skarżysku

W czwartek, 25 maja, w  hali sportowej Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Skarżysku-Kamiennej odbył się pokazowy trening siatkarski w którym udział wzięli zawodnicy STS-u Skarżysko-Kamiennej oraz Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego działającego przy Zespole Szkół Publicznych nr 1 w Skarżysku-Kamiennej. Gośćmi specjalnymi byli zawodnicy siatkarskiej Plus Ligi z drużyny Aluron CMC Warta Zawiercie Bartosz Kwolek, reprezentant Polski, mistrz świata, srebrny medalista Pucharu Świata  oraz Michał Kozłowski i  Miłosz Zniszczoł.

Wszystkich zebranych przywitał Grzegorz Wierzbowicz, trener Skarżyskiego Towarzystwa Sportowego. Później głos zabrał Jacek Sitarek koordynator regionalny Siatkarskich Ośrodków Szkolnych i prezydenta miasta Konrad Kronig. 

- Dziękujemy trenerowi Andrzejowi Warwasowi, Grzegorzowi Wierzbowiczowi i Tomaszowi Frąckiewiczowi i panu prezydentowi Konradowi Kronigowi, że możemy dzisiaj tutaj być. Jako klub Aluron CMC Warta Zawiercie rozpowszechniamy siatkówkę i staramy się wynajdywać sympatyków naszego klubu. Otwieramy Akademię nie tylko w powiecie zawierciańskim ale w województwie śląskim czy też świętokrzyskim. Jesteśmy w Kielcach gdzie współpracujemy ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Kielcach, tam szkolimy młodzież na poziomie juniora młodszego. W Skarżysku chcielibyśmy wesprzeć szkolenie najmłodszych siatkarzy pracujących pod okiem fantastycznych i wybitnych szkoleniowców – mówił Jacek Sitarek.

- Dziękuje za obecność wspaniałych gości, dziękuje za tę inicjatywę, dla mnie jako osoby od zawsze związanej z siatkówką to jest duże przeżycie dlatego tu jestem pomimo licznych obowiązków. Mam nadzieję, jak na was patrzę, że dzięki tej inicjatywie, wśród nas są przyszli zawodnicy Plus Ligi, czego wszystkim życzę – powiedział Konrad Kronig, prezydent Skarżyska-Kamiennej .

- Chcemy stworzyć w Skarżysku Akademię  Siatkówki pod egidą klubu z Zawiercia, który ma swoją filię w Kielcach, współpracujemy z Jackiem Sitarkiem, nasza praca jest zauważalna. Stąd wizyta zawodników Plus Ligi w Skarżysku - zaznaczał Grzegorz Wierzbowicz.

Zawodnicy Aluronu CMC Warta Zawiercie przeprowadzili ze skarżyską młodzieżą pokazowy trening, zawodnicy  mogli liczyć na cenne rady od bardziej doświadczonych kolegów.  Oprócz treningu był także czas na wspólne zdjęcia i rozdawanie autografów.

Goście wręczyli prezydentowi Konradowi Kronigowi oraz trenerom Grzegorzowi Wierzbowiczowi i Tomaszowi Frąckiewiczowi pamiątkowe klubowe koszulki. 


Zbyszek Biber's Avatar

Zbyszek Biber

Aktualności
Sport
Kronika policyjna
- Reklama -
zyczeniadziensamorzadu.jpg
zyczenia_dzien_samorzAdowca.jpg
reklamackziu_2024.gif
dompogrzebowy_out.jpg
Najnowsze artykuły
Zaproszenia
- Reklama -
Dobre Fotki Mariusz Busiek
Ostatnio komentowane
Ostatnio popularne
Na naszym Facebooku
Informacje praktyczne
Redakcja
ul. Paryska 232A/3
26-110 Skarżysko-Kamienna
+48 663 01 55 99
+48 508 12 72 16
kontakt@skarzysko24.pl
Nota prawna

Wydawca portalu skarzysko24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy i postów zamieszczanych przez użytkowników portalu. Osoby zamieszczające wypowiedzi naruszające prawo lub prawem chronione dobra osób trzecich mogą ponieść z tego tytułu odpowiedzialność karną lub cywilną.

Logowanie